Letnia wycieczka może nieoczekiwanie być dobrą okazją do zakupu nowych sadzonek kwiatów, które na jesień pięknie zakwitną

Na letnie urlopy zazwyczaj udajemy się własnym samochodem, bo tak zorganizowana podróż bywa o wiele bardziej komfortowa niż niekończące się przesiadki w drodze nad Morze Bałtyckie. A to nie jest bez znaczenia, gdy jednym z pasażerów jest niemowlę. A długa i nużąca droga w skwarze wymaga tego, aby zatrzymywać się dość często i odpocząć.
Takie przerwy w podróży niektóre pary wykorzystują na najróżniejsze sposoby. Odwiedzają niewielkie wiejskie kościoły lub zatrzymują się, aby zrobić sobie zdjęcie na tle malowniczego pola słoneczników.Chryzantemy
Napisał: Emily Mathews
Na podstawie: http://www.flickr.com
W drodze do Częstochowy niektórzy podróżni, a może nawet sami pielgrzymi, mogą całkiem przez przypadek trafić do Praszki. Ta miejscowość bywa znana z uprawy kwiatów, w tym także ze sprzedaży obficie kwitnących chryzantem. Z daleka dostrzegalne obiekty szklarniowe od razu wywołają zaciekawienie wśród pań domu, a równocześnie zagorzałych ogrodniczek. Takie zainteresowanie jeszcze mocniej podsyci bilbord przytwierdzony zaraz przy ruchliwej drodze. I w ten oto sposób można w niedługim czasie stać się właścicielem sadzonek bardzo dobrej jakości.

Kwiaty kwitnące w prywatnych ogrodach cieszą oko nie tylko mieszkańców stojącego w pobliżu domu, ale także przypadkowych gapiów. Chryzantema, w rzeczy samej bywa traktowana jako kwiat, który kupuje się tuż przed Dniem Zmarłych. I w konsekwencji traktowana jest jako element dekoracji grobów naszych bliskich. A podążając dalej tym tropem stwierdzamy, że niektóre panie nie postawią w swoim domu doniczki ze złocieniami, bo wywołują one mało optymistyczne skojarzenia. A w istocie rzeczy rzeczone gospodynie nawet nie zdając sobie sprawy z tego ile tracą. Chryzantema ogrodowa jest przecież pięknym kwiatem, który przyozdobi każdy ogród - kwiaty ogrodowe.

Niezaprzeczalną zaletą chryzantem bywa ich wysoka odporność na mróz. Taka roślina może więc kwitnąć nawet do wczesnej zimy, czyli w czasie, kiedy krzewy owocowe liściaste już dawno zakończyły swoją wegetację. Chryzantema ogrodowa zasadzona w donicy lub na grządce i prawidłowo pielęgnowana będzie oryginalną ozdobą naszego podwórka.

Niebieska chryzantema
Napisał: kangxi504
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nawet ci mniej obeznani w temacie ogrodnicy mają szansę na posiadanie ślicznych i olbrzymich kwiatowych kopuł. Sprzedawcy pracujący w szklarni w Praszce udzielają specjalistycznych porad, dzięki którym każdy jest w stanie podnieść poziom swojej obecnej wiedzy w zakresie uprawy kwiatów doniczkowych. A warto nadmienić, że wiele kobiet podkreśla, że praca w na świeżym powietrzu jest źródłem ukontentowania i satysfakcji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-03 13:40:02
Tagi: kwiaty, roślina, ogródek

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo