Najlepszy napój pokrzywowy - zobacz również inne zdrowe soki!

Pokrzywa to nie wyłącznie chwast. Od wieków stosowana jest z uznaniem ze względu na cechy zdrowotne i walory odżywcze. Sok z pokrzywy mieści mnóstwo wartościowych witamin, mikroelementów i soli mineralnych pomocnych w wielu chorobach. Od dawna wykorzystywana jest w medycynie naturalnej.

odwiedź witrynę
Napisał: stanze
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedyś na wiosnę z pokrzywy gotowano zupę. Obecnie gospodynie dorzucają do paszy dla zwierząt jej rozdrobnione drobno liście. Medycyna naturalna zachęca, aby przy wiosennym zmęczeniu popijać co dzień na wzmocnienie organizmu sok ze świeżo zerwanych pokrzyw.Sok z pokrzywy to żywa źródło skutecznych związków niezbędnych do prawidłowego działania naszego organizmu (dowiedz się szczegółów - ). Fachowcy zajmujący się ziołolecznictwem traktują ją wprost za zwyczajny antybiotyk.

Jeśli bez zadowalających efektów szukasz równie nieszablonowego serwisu, to zalecam ten link - przekonasz się, on też jest bogaty w tego rodzaju informacje.

Jest to jeden z najbardziej cennych surowców stosowanych w fitoterapii. Mieści mnogie kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki potrzebne w kuracji dziesiątek chorób.

Systematyczne picie soku z pokrzywy zdecydowanie wzmaga wydalanie z moczem chlorków, mocznika i różnych złych produktów przemiany materii. Z tego powodu pokrzywa uchodzi za lek oczyszczający krew. Działa też przeciwkrwotocznie, zmniejsza ciśnienie krwi. Dzięki zawartości witamin i soli mineralnych, może uzupełnić występujące w czasie wiosennym niewielkie niedostatki tych czynników.

Zaciekawił Cię ten materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto ten świetne źródło (http://www.centrum-medyczne-ostroleka.pl/). Sprawdź, to też będzie dla Ciebie godne uwagi.

Zaleca się sok z pokrzywy w przypadku leczenia uszkodzeń miąższu wątroby, kamicy moczanowej, a także w zmniejszaniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w kanale pokarmowym, przy małym stanie hemoglobiny i deficytach czerwonych ciałek krwi.

Sok z pokrzywy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kwas pantotenowy, którego duże porcje zawarte są w pokrzywie sprawia, że sok z niej ujawnia cechy przeciwzapalne, przyspieszające regenerację tkanek. W medycynie ludowej używany jest do kuracji oparzelin, owrzodzeń podudzi, ropnych chorób skóry, w leczeniach połączonych z wypadaniem włosów, jako środek przeciwbiegunkowy, wiatropędny, a także środek wykrztuśny (więcej informacji). Sok z pokrzywy jest bez trudności przyswajalny, popija się go po rozrzedzeniu w ciepłej wodzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-10 10:52:07
Tagi: witaminy, włosy, sole mineralne, medycyna, wątroba, zupa, krew, antybiotyk