Kuracja, podobnie jak późniejsza rekonwalescencja, jest powinnością podejmowaną przez medyków najróżniejszych specjalizacji

Osoby, które uskarżają się na różnego rodzaju schorzenia narządów ruchu, bardzo dobrze wiedzą, jak taka przypadłość jest w stanie utrudnić powszednie życie. Ból przy poruszaniu się niekiedy pozostaje tak duży, że nie wystarczają już kremy albo kapsułki przeciwbólowe kupowane w aptece. Co więcej, te bardziej poważne schorzenia wymagają leczenia inwazyjnego. Taki los staje się udziałem również osób w sile wieku - wystarczy przewrócić się na zasypanym śniegiem trotuarze i nieszczęście gotowe.

link
Napisał: Rose Physical Therapy Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli decydujemy się na zarezerwowanie wizyty do specjalisty i już wpisujemy w Google hasło ortopeda Kraków, to musimy jednocześnie pamiętać, że czekają nas też wizyty u doktorów innych specjalizacji. Aby móc całościowo leczyć nawet tak popularne zwichnięcia, potrzebna jest współpraca między lekarzami. Prześledźmy więc drogę, jaką musi przebyć chory, który cierpi na uciążliwy ból kolana.

O haśle chirurg ortopeda Kraków już napomknęliśmy, więc już w tym momencie możemy przekroczyć próg gabinetu, do którego wprzódy telefonowaliśmy. Dalsze leczenie jest uzależnione od przeprowadzonego rozpoznania i efektów badania. Najczęściej jesteśmy kierowani do kolejnego specjalisty, a konkretniej do radiologa. Badanie promieniami Roentgena pozwala uwidocznić szereg zmian niewidocznych podczas badania fizykalnego. Dzięki takiemu zabiegowi nasz ortopeda jest w stanie postawić odpowiednią diagnozę i wybrać najlepszą formę kuracji.

Jedną z ewentualnych form leczenia pozostaje leczenie farmakologiczne. Jednak nie zawsze jest ono efektywne. W wielu przypadkach nasze nadgarstki trafiają do gipsu bądź są na dwa tygodnie unieruchamiane. Gdy i tak szeroko zaplanowane działania okazują się daremne, wtedy najprawdopodobniej czeka nas np. operacja kolana. A gdy trzeba zagwarantować stabilność tej części nogi, to dodatkowo nasz ortopeda - szczegóły w podanym źródle - zaleci zabieg znany lekarzom jako rekonstrukcja więzadła.

Kiedy leczenie operacyjne, a nierzadko i to farmakologiczne, się zakończy, nadchodzi czas na rehabilitację. W niektórych przypadkach na własną rękę podejmowana próba usamodzielniania się nie przynosi jakichkolwiek efektów. Nic zaskakującego w tym, że gors osób wyjeżdża do sanatoriów, żeby tam dochodzić do pełnej sprawności. Takie działania bywają szczególnie ważne dla pasjonatów sportu - fachowa pomoc fizjoterapeuty jest w tym przypadku naprawdę nieodzowna.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-20 15:00:11
Tagi: kolana, badania, zabiegi

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo