Karnistry syntetyczne na na wodę

Woda opadowa ze względu na swoją jakość daje możliwości wykorzystania jej do licznych zastosowań zamiast wody pitnej, której pobór można przez to ograniczyć nawet do połowy.
pojemniki na deszczówkę
Napisał: Todd Dwyer
Na podstawie: http://www.flickr.com


Firma oferuje szeroki zakres objętości i form kontenerów podziemnych i naziemnych oraz profesjonalne rozwiązania systemowe do skupiania i użytkowania wody opadowej - do podlewania ogródka oraz do wykorzystania wody z nieba do zasilania spłuczek WC, pralek oraz mycia samochodu.


Pojemniki na deszczówkę Kingspan – plusy:
- zawiera niskie pH, dlatego jest bardzo użyteczna dla większości roślin, także tych w doniczkach;
- nie posiada chloru i innych zanieczyszczeń, przez co jest bardziej przyswajalna przez rośliny;
- nie zawiera szkodliwych pierwiastków, które posiada kranówka.
Słabe punkty deszczówki:
- w dużych miastach woda z nieba jest nieco bardziej zanieczyszczona, posiada bardziej kwasowy odczyn, ale można ją wykorzystać do podlewania flory kwasolubnej.


Najprostszym sposobem zbierania wody opadowej jest wmontowanie do rury spustowej - pojemnika plastikowego na wodę. Do naczynia można podłączyć kranik trzy-czwarte cala lub szlauch.
Dobrze zaopatrzyć się w zbiornik syntetyczny, gdyż z tych wykonanych z metalu – uwalniają się szkodliwe metale, z betonowych znowu - wapń.


Zbiornik na deszczówkę lokuje się w zacienionym miejscu, by nie powstawały w nim algi - .
Pokrywa pojemnika zabezpiecza od nawiewających lub spadających z dachów czy drzew skażeń oraz nie pozwala dostać się dzieciom do środka karnistra.
Możliwości na wydajne pozyskiwanie wody opadowej nie brakuje i obok tych nieskomplikowanych, istnieje możliwość skorzystania z bardziej fachowych rozwiązań, które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie wody opadowej.
Coraz więcej ludzi, dostrzega konieczność wykorzystywania wody opadowej i kupuje pojemniki plastikowe na wodę. Znajduje to odbicie w coraz bogatszej ofercie przedsiębiorstw, trudzących się tego typu rozwiązaniami. Woda deszczowa to nie tylko oszczędność, a także postępowanie zgodne ze środowiskiem naturalnym, dlatego też warto czerpać z tego dobrodziejstwa dla dobra własnego oraz następnych pokoleń.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-04-22 10:01:12
Tagi: pojemniki, Zbiorniki, woda deszczowa