O czym dokładnie trzeba pamiętać decydując się na zwierzę, jakie wyposażenie będzie potrzebne.

Posiadanie zwierzaka wiąże się z wzięciem odpowiedzialności za niego. Niestety wielu ludzi o tym zapomina, traktując zwierzę jak jedną z zabawek, którą można zwyczajnie wyrzucić gdy już nie będzie potrzebna. I wiele razy można oglądnąć rezultaty takich decyzji w postaci błąkających się psów, kotów czy nawet zwierząt egzotycznych.

Buda dla psa
Napisał: Dan Harrelson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego też zanim ktoś się zdecyduje na przygarnięcie zwierzęcia, nawet jeśli będzie to zwykły chomik, to musi pamiętać o tym, że każde zwierzę potrzebować będzie pewnych sprzętów, jedzenia i chwili opieki. Szczególnie na początku wiąże się to z pewną ilością wydatków, na szczęście dużą część przedmiotów kupuje się jednorazowo i później mogą one długo służyć.

Oczywiście pod warunkiem że wybierze się je dobrej jakości, solidne i wytrzymałe - . Może się rzecz jasna zdarzyć, że w pewnym momencie zwierzę może z pewnych rzeczy zwyczajnie wyrosnąć, na przykład szelki dla psa kupione wtedy, gdy miał on rok mogą mu nie starczyć na resztę życia i gdy nieco podrośnie konieczne będzie zakupienie nowych.

Jedną z najbardziej istotnych rzeczy przy posiadaniu zwierzaka będzie zapewnienie mu miejsca, w jakim będzie na co dzień przebywał. W licznych przypadkach nie będzie trzeba kupować nic specjalnego, ponieważ zwierzak sam wybierze coś dla siebie. Tak sprawa się ma na przykład w przypadku kotów i psów trzymanych w mieszkaniu, nie potrzebują one specjalnej klatki, gdyż i tak chodzą tam gdzie chcą. Do kupienia będzie co najwyżej kuweta dla kota, w jakiej będzie on załatwiał swoje potrzeby. Jednak jeżeli taki zwierzak będzie przebywał na zewnątrz, to przyda mu się ciepły domek, i wtedy zakupienie odpowiednio dużej budy dla psa (Sprawdź Dog Design sklep) na pewno będzie konieczne - .

Za to przy różnego rodzaju ptakach i gryzoniach jednak będzie trzeba zastanowić się nad tym, żeby mogły gdzieś mieszkać. Należy przy tym pamiętać, aby kupować wyposażenie odpowiednie do danego gatunku, przykładowo klatki dla szczura będą się nadawały dla mniejszych zwierzątek, ale z kolei klatka dla chomika albo myszy raczej będzie dla szczura za ciasna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-07 12:59:31
Tagi: mysz, chomik, domu, sprzętów, zwierzęcia

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo