Przyłącz się do osób sortujacych śmieci! Dlaczego jest to zadanie niezwykle ważna dla naszego środowiska?

Coraz bardziej wywierany jest nacisk na sortowanie śmieci. Oprócz pozytywnego oddziaływania na środowisko, rozważna klasyfikacja odpadów ma również inne zalety Sortowanie odpadów pozwala późniejszy ich odzysk. Dlaczego jest to tak istotne?

W jaki sposób dobrze segregować odpady?

kosze do segregowania odpadów
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najprościej za sortowanie odpadów wziąć się od zakupu pojemników na dany typ śmieci. Potrzebujemy mieć pojemniki na 3 rodzaje śmieci. Pierwszy na odpady "zielone" - tam będziemy wrzucać wszystko, co ulega degradacji, czyli np. resztki po warzywach - wyjątkowo przydatny dla gospodyń. Drugi kosz powinien być na śmieci zmieszane. Wszystkie te, które nie są szkłem lub plastikiem, czy nie ulegają degradacji. Dodatkowe kosze powinny przechowywać w sobie tworzywa sztuczne i papier. Dzieląc w ten sposób odpady (wynajem kontenerów na gruz Wrocław - oxus.pl) przyłożysz się do obrony ekosystemu. Dzieje się tak ze względu, że poprzez sortowanie wysypiska śmieci mogą być dłużej używane. Dzieje się z tego powodu, że na wysypisko nie trafiają śmieci niebezpieczne, np. lekarstwa.

Jak pozbyć się z mieszkania odpady, które nie nadają się do żadnego kontenera

Jeśli posiadasz w domu odpady - http://ehsbiznespartner.pl/odpady-torun/ - elektroniczne, czy leki - nie wyrzucaj wkładając je w zwykłym pojemniku na śmieci. Są przedsiębiorstwa (jak na przykład Utylizacja Utylinia), które parają się darmowym odbiorem odpadów elektronicznych ze wskazanego punktu. Wystarczy jedynie zatelefonować i dogadać się co do terminu odbioru. Za odpady elektroniczne przyjmuje się stare, niedziałające urządzenia elektryczne i elektroniczne, np. pralka czy zamrażarka. Wrzucenie odpadów elektrycznych do zwykłego śmietnika może grozić znaczną karą.leki do utylizacji
Napisał: Nina Matthews
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sytuacji, kiedy chcemy wyzbyć się starych medykamentów powinniśmy wynieść je do najbliższej apteki. Tam na pewno znajdziesz pojemnik do którego możesz wrzucić swoje niepotrzebne tabletki. Dodatkowo osobliwych odpadów możesz pozbyć się zanoszcząć je do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. PSZOK przyjmie od Ciebie odpady będące m.in zużytymi oponami, akumulatorami, olejami silnikowymi. W małych ilościach odpady remontowe. PSZOK nie przymie jednak śmieci będących wynikiem działania własnej działalności gospodarczej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-08 15:16:30
Tagi: warzywa, leki, apteka