Chciałbyś mieć psa? Dowiedz się, co będzie ci konieczne, by zagwarantować mu właściwą opiekę

Pies w domu to niesłychana radość. Uszczęśliwi i dorosłych, którzy często marzą o nim od wielu lat, i dzieci, które nie odejdą od niego ani na chwilę, zwłaszcza w pierwszych dniach, kiedy pupil będzie dla nich prawdziwą niespodzianką. Troska o czworonożnego przyjaciela wymaga zrobienia niewielkich zakupów, bez jakich nie można się obejść, jeśli zdecydujemy się wziąć bądź kupić szczeniaczka lub większego psa dla swej rodziny.
pies rady buldog
Napisał: Sokoban CN
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z głównych zakupów jest karma dla psa, na początek najlepiej taka, jaką zwierzak był karmiony w poprzednim miejscu. Później nieśpiesznie można wprowadzać inne rodzaje karmy oraz kupić np. friskies multipack 12x100g - friskies 12x100g. Nie zapominaj, że jedynie dzięki pełnowartościowemu i zbilansowanemu jedzeniu, dostarczysz mu wszystkich cennych składników, jakie pozwolą mu na właściwy rozwój. Drugim zakupem musi być legowisko szukaj na dla psa, dostosowane do jego rozmiarów. Niewielkim psiakom najlepiej będzie w domkach, w których poczują się bezpiecznie, większym natomiast można wybrać kanapę z gąbki, nadzwyczaj wygodną i łatwą w czyszczeniu. Nie można również zapomnieć o obroży i adresówce, którą do niej przymocujemy, wcześniej wpisując na niej swoje dane. Dzięki temu nawet gdy pies się zgubi, będziemy mieć większą szansę, że do nas wróci. Gdy ktoś go znajdzie, będzie mógł zadzwonić pod podany na adresówce numer. Oprócz tego należy zatroszczyć się o miski do jedzenia, smycz, do której dobrze jest przyuczać psa (porównaj ofertę na szelki norweskie dla psa) już od początku oraz szczotkę, a także szampon, dostosowany do wieku czworonożnego pupila. Inne kosmetyki bowiem konieczne są dla dorosłych psów, inne natomiast dla szczeniąt.Piesek
Napisał: Carol VanHook
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli mamy swój dom i planujemy w nim oczka wodne plastikowe, powinieneś też pomyśleć o tym, aby odpowiednio wyprofilować jego brzegi. Pies bowiem może nawet w czasie zabawy wskoczyć do niego i musi potrafić samemu wydostać się z oczka - . Na dworze również dobrze jest zastanowić się nad jakimś miejscem dla zwierzaka, na przykład o budzie, nawet jeżeli czworonożny przyjaciel sporo czasu spędza w domu, to jakieś schronienie na zewnątrz również mu się przyda. Pamiętając o powyższych elementach właściwie przygotujesz się na przybycie nowego członka rodziny do swojego domu oraz będziesz mógł bez przeszkód cieszyć się zabawą, a także opieką nad pieskiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-11 12:53:30
Tagi: zwierzak, pies, zwierzę, karmy

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo