Pełnowartościowa Dieta i regularny ruch: zobacz skuteczne sposoby na idealne ciało i znakomite zdrowie.

Zazwyczaj kiedy ktoś spyta nas, czy chcemy być zdrowi i piękni, mówimy: „jasne, że tak!”. Jednak w momencie gdy zostanie zadane drugie pytanie: co robimy, by takimi się stać – często dźwięczy nam w uszach zastanawiająca cisza...

sport to zdrowie
Napisał: Leo-setä
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co powinieneś zrobić, by posiadać idealne ciało i doskonałe zdrowie?Mówi się, iż każdy jest tym, co spożywa. Dużo słuszności zawiera w sobie to sformułowanie.Jedzenie, które ciągle przyjmujemy może odżywiać nasze ciało, dodawać mu witalności albo wręcz przeciwnie: przyczyniać się do rozwoju stanów chorobowych i pustoszyć nasze ciało.

Co niszczy, a co umacnia nasze zęby (polecamy (odwiedź nas))?

Odpowiednia dieta jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, że powinniśmy jeść sporo roślin warzywnych i owoców. Z warzyw niesamowicie wartościowe dla naszego |zdrowia są: ogórki, szpinak, rukola, brokuł a także roszponka. Doskonale odkwaszają organizm. Dzięki ich składnikom odżywczym jesteśmy mniej narażeni na rozwój stanów zapalnych, powstanie komórek rakowych, alarmujących zmian na skórze, unikamy również problemów związanych ze skutkami otyłości. Wśród odkwaszających owoców na pierwszym planie jest cytryna. By zachować młody wygląd i ocalić zdrowie powinniśmy z rana wypić szklankę wody z cytryną. To naprawdę skutkuje!

A co powinniśmy wyeliminować z naszego menu?

Pierwszy na liście terminatorów dobrego samopoczucia jest cukier. Cukier zakwasza nasze ciało, jest przyczyną stanów zapalnych, rozwoju patologicznych komórek rakowych, otyłości, cukrzycy a także przewlekłego zmęczenia. Do produktów bardzo zakwaszających należą także: biała mąka, biały ryż, żółty ser czy kawa. Aby zachować dobre zęby (polecamy (więcej w tym serwisie)) musimy unikać tych produktów albo przynajmniej znacznie ograniczyć ich spożycie. Więcej szczegółów zobaczysz pod tym adresem: Ćwiczenia na schodach na smukłe nogi.

Ruch to zdrowie!

dieta i sport
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Ale dobrze zbilansowana dieta nie wystarczy. Jednako ważny jest codzienny ruch. By nasze ciało było przez lata młode oraz zadbane musimy ruszyć się z kanapy, zgasić telewizor i zacząć codziennie ćwiczyć. Na naszą sprawność fizyczną wspaniale wpłynie jazda na rowerze, bieganie, wizyta w pływalni czy nawet zwykłe przysiady, robione zaraz po wstaniu. Gdy sami nie jesteśmy mocno zdeterminowani, by każdego dnia uprawiać określoną aktywność fizyczną – umówmy się ze znajomymi na wspólne bieganie, grę w siatkę albo piłkę nożną. Bądźmy świadomi, że to, czy będziemy mieć doskonałe zdrowie i piękne ciało zależy tylko od naszego zapału!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-12 09:39:30
Tagi: zdrowie, dieta, ciało, organizm

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo