Najistotniejsze witaminy dla czworonoga w jego powszedniej diecie

Posiadaczom czworonogów może się zdawać, iż nie potrzebne im są żadne suplementy czy też sposobna dieta. Jednakże ma to gigantyczny wpływ na jego rozkwit i stan zdrowia a także długość egzystowania. Znamy już witaminy, które powinny być podawane psom niezależnie od ich rasy.

pies
Napisał: romana klee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do składników posiadających ważny wpływ na skórę układ nerwowy, przemianę materii przynależą witaminy i minerały. Jesteśmy w stanie je wręczyć z wykorzystaniem umyślnie skomponowanych suplementów bądź też karmy. Raz po raz więcej przedsiębiorstw tworzących witaminy dla psa - czytaj więcej - zwraca uwagę na odpowiednie proporcje komponentów odżywczych, małą zawartość alergenów.

Gdy do tego doliczymy zadowalające liczby witamin, posiadamy kapitalne danie dla naszego czworonożnego przyjaciela. Dwie główne grupy witamin to te rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), oraz rozpuszczalne w wodzie (B, C i inne). Każda z nich ma uczestnictwo w biegach zachodzących w ciele psa: witaminy rozpuszczalne w tłuszczach min. naprawiają proces zauważania, ożywiają metabolizm wapnia i fosforu, wpływają na bieg krzepnięcia krwi i są godziwymi przeciwutleniaczami. Witaminy rozpuszczalne w wodzie chronią np. układ nerwowy, wpływają na usprawnienie przebiegu wzrostu, podtrzymują w dobrej kondycji skórę i włosy, odpowiadają za sprawny przebieg przemiany materii. Zobacz także tę kategorię.Bezspornie nie każdego właściciela psa stać na to, aby zagwarantować mu sposobną suplementację szczególnymi lekami, jednakowoż to nie powód do tego, aby zupełnie nie dbać o to. Każde witaminy dla psa możemy dostarczyć wraz z pożywieniem. Przykładowo: naturalnym źródłem witaminy A są: wątroba, mleko, ryby, żółtka, jaja, wołowina, a również owoce i warzywa. Witaminę D dostarczymy za pomocą głównie tłuszczy pochodzących z wątroby ryb, nabiału. Jej deficyt może wywoływać krzywicę, dlatego warto zwrócić na nią uwagę.
Obecna w artykułach pochodzenia roślinnego witamina E i B (zboża, oleje, ziarna roślin oleistych) jest naturalnym przeciwutleniaczem i pierwszorzędnie ochrania komórki przed za szybkim starzeniem się. Witamina K jest w mięsie, lecz także w warzywach tego typu jak kapusta, szpinak i pietruszka.

Nie troszcząc się o właściwe dawki składników, jakimi są witaminy dla psa w powszedniej diecie, ryzykujemy pogorszenie kondycji fizycznej i umysłowej zwierzęcia. Ich brak przekłada się na problemy skórne i morfologiczne - zgorszenie efektów badań, osłabioną sierść, słabszy wzrok. Powinno się tym samym pamiętać o właściwym komponowaniu potraw dla własnego czworonoga.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-18 14:20:28
Tagi: woda, metabolizm, tłuszcze, wątróbka, rasa