W jaki sposób najlepiej karmić naszego pupila?

Gdy w naszym życiu po raz pierwszy pojawia się pies, z pewnością chcemy zadbać o niego jak najbardziej. Jedną z kluczowych zadań jest prawidłowe żywienie czworonoga. Powinno się dobrać - często dzięki metodzie prób i błędów - to, co jest najkorzystniejsze dla psa. Jak dobrze karmić psa?


Napisał: Mark Hillary
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto przyjrzeć się produktom, które zdecydowanie nie są dobre, co więcej naprawdę szkodzą. Przede wszystkim pies nie może spożywać czekolady. Zawiera teobrominę, toksyczną, która sprawia, przyśpieszenie akcji serca oraz zaburza pracę układu oddechowego. Natomiast czosnek, cebula czy wszystkie pochodne to źródło dwusiarczków, przez które czerwone krwinki rozrywają się. Sól nie jest niezbędna zwierzakowi, zdecydowanie wystarczy to, co dodane jest do karmy, dlatego też nie można podawać psu posolonych lub pikantnych potraw. Winogrona i rodzynki źle wpływają na nerki. Wymienionych produktów na pewno trzeba unikać.

Powinno się także pamiętać, że nie jest możliwa jedyna najlepsza dieta dla czworonogów. Każdy z nich ma inny organizm. Najczęściej kupowana karma posiada wszystkie niezbędne składniki, jednakże każdy pis będzie reagował różnie na każdą odmianę. Na początku powinno się nieco poeksperymentować, żeby być przekonanym, co jest dobre dla naszego psa. Należy jednak przy tym mieć na uwadze, że natychmiastowe zmienianie karm nie jest dobre dla jego żołądka. Jeśli jednak pomieszamy karmy przed zamianą, pies zyska czas na przywykniecie do nowych składników. Warto monitorować oferty karm online, ponieważ tą drogą można zakupić je taniej.

Karmy dla zwierząt
Napisał: Tom Woodward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę "karma dla psów" czy doprecyzować o nazwę wybranej firmy, np. "karma dla psa Animonda". Możemy nabyć również sporych rozmiarów, jednak bardzo dobre karmy. Jeśli interesuje nas taka oferta, wymagania spełnia m.in. karma Brit. Nie zapominajmy, że dieta powinna być zbilansowana. W przeciwnym razie pies może stać się zbyt gruby, co odbije się w jego zdrowiu. Niezwykle istotna jest regularność posiłków, która może doprowadzić do tego, że pupil nadmiernie schudnie. To bardzo ważne, aby kontrolować wagę psa oraz jego reakcję na różne pokarmy. Karmę tego producenta odnajdziesz tu -


Posiadanie czworonożnego przyjaciela to bardzo odpowiedzialne zadanie, jednakże upływ czasu sprawi, że będzie nawykiem i na pewno nie sprawi znacznych problemów. Zadowolenie i całkowite oddanie psa właścicielowi stanie się przyjaźnią na lata i z pewnością wynagrodzi cały trud.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-24 15:14:24
Tagi: zdrowie, dieta, potrawy, Czekolada, żywienie, pokarm