Elektryczne pastuchy dla psów czyli jak zagwarantować bezpieczeństwo niektórych miejsc na terenie ogrodu

Psy czasami potrafią całkiem nieźle nabałaganić, doskonale wie o tym wielu właścicieli czworonożnych zwierzaków, których ogródki po radosnych zabawach zupełnie się zmieniły. Jeśli takie sytuacje się powtarzają, to niezbędne będzie w jakiś sposób zapanowanie nad tym, co się wydarza.

pies
Napisał: Anthony Crider
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu ludzi wybiera najłatwiejsze dla nich, ale bardzo krzywdzące zwierzę rozwiązanie, to znaczy uwiązanie go na uwięzi. Dla dynamicznych, lubiącego zabawę psa coś takiego będzie bardzo przykre, zwłaszcza jeśli w taki sposób musiałby on spędzić resztę życia.

Osoby nie chcące takich rzeczy robić swojemu psu mogą mu ograniczyć możliwość hasania po ogrodzie, albo próbują w inny sposób nauczyć zwierzę tego, co będzie mógł robić, a na co nie będzie mógł sobie pozwolić. Jednak pierwszy pomysł tak naprawdę nie będzie rozwiązaniem problemu, a jedynie jego odsunięciem, zaś drugi wymaga sporego zaangażowania w naukę. Na szczęście znajdzie się jeszcze jedna metoda na to, aby dobrze zabezpieczyć wybrane części ogródka, a będzie to pastuch elektryczny dla psa ( pastuch zasilany w ofercie sport-dog.plpastuch zasilany w ofercie takie niejednej osobie kojarzy się z owczym stadem gdzieś na górskich łąkach, lecz w rzeczywistości bardzo dobrze będą się też sprawdzać w przypadku czworonożnych przyjaciół. Oczywiście zasada funkcjonowania tego typu pastucha jest trochę odmienna, niż przy pierwowzorach, ale oparta jest na bardzo podobnych założeniach. Najważniejszym elementem elektronicznego pastucha jest obroża, która będzie do założenia psu na szyję. Obroża - dodatkowe informacje - ta współdziała z nadajnikiem i kompletem przewodów które wyznaczają strefy do jakich nie można wchodzić.Jeżeli pies podejdzie zbyt blisko kabla, to na początku będzie emitowany sygnał dźwiękowy. Jeżeli to nie odstraszy zwierzaka i będzie on szedł dalej, to obroża zacznie emitować mało przyjemny, ale w pełni bezpieczny impuls prądowy. W ten sposób pies zostaje zmuszany do wyjścia z niedozwolonego miejsca, i po kilku takich zdarzeniach będzie już świetnie wiedział, że tam nie powinno się wchodzić. Pastuchy elektroniczne mają duża skuteczność w tego typu zastosowaniach i pozwalają na świetną ochronę pewnych części w ogrodach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-12 13:39:18
Tagi: ogrodzenia, psy, obroże