Zdrowotne wyróżniki wszelkiego rodzaju herbat znanych na całym globie

Herbata jest pradawnym towarzyszem człowieka. Wiele spotkań kojarzy się właśnie z tym naparem. Będą to poobiednie pogaduchy z przyjaciółką, śniadanie w promieniach złocistego słońca, czy spotkanie biznesowe. Napój ten pomaga nam zrelaksować się i w zależności od gatunku, upajać się smakiem.

Herbata ziołowa
Napisał: Holistyczna Polska
Na podstawie: Holistyczna Polska
Z popularności słyną czarne herbaty, które są właściwe na wszelką okazję. Słynna jest opowiastka mówiąca o chińskim cesarzu, który w ciepły, beztroski poranek odprężał się pod drzewem. W tym samym czasie gotował także wodę, do której nieoczekiwanie wpadło parę listków pochodzących z drzewa dzikiej herbaty. W ten oto sposób doznał wybornego zapachu. Historyjka, która została właśnie wyjawiona mija się z prawdą, jednakże przedstawiona woń i wspaniały smak rośliny jest absolutnie zgodny z rzeczywistością.

Natomiast, oprócz tego klasycznego napoju, krok po kroku popularność wypracowały sobie również zielone i czerwone herbaty. Ta pierwsza doskonale znana jest ze swoich umiejętności oczyszczających, ograniczających rozwój mikroorganizmów w układzie pokarmowym, jak również jako pobudzacz wydzielania soków trawiennych. Dodatkowo, obniża ciśnienie krwi i zapobiega nowotworom. Następnie, czerwone herbaty, podobnie jak zielone, zwiększają metabolizm, regulują masę ciała, obniżają poziom niedobrego cholesterolu i ciśnienie krwi. Wywar ten doskonale sprawdzi się w warunkach wymagających uwagi, np. ważny projekt w pracy, lub sesja uczelniana, ponieważ poprawia koncentrację, stan duchowy i pamięć. Polecana oferta -

Czarne herbaty, czy czerwone?herbata
Napisał: Matthias Ripp
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naturalnie wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeżeli potrzebujemy dużo energii, a warunki atmosferyczne za oknem deprymują nas i nie pobudzają do jakiejkolwiek aktywności, najlepszym rozwiązaniem będzie czarny napój. Z kolei poszukując metody na ukojenie nerwów i uspokojenie emocji, świetnym wyjściem okazuje się czerwony napar. Oprócz tego, wspaniale radzi sobie z problemami gastrycznymi i umacnia organizm. Czarne herbaty, pomimo to, że sprawiają małe trudności, gdyż farbują zęby to, dzięki zawartości fluoru chronią je przed próchnicą. Bolący brzuch, niestrawność również można uspokoić właśnie tym napojem. Jednak, szukając zwycięzcy, pod względem zdrowotnym wygrywa herbata czerwona. Nie oznacza to, że nie możemy pokusić się na klasyczną czarną herbatkę w miłym otoczeniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-12 12:23:21
Tagi: roślina, smak, metabolizm, Energia

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo