Parę nieteoretycznych wskazówek, jak stworzyć unikatową atmosferę w przydomowym ogrodzie

Ponieważ zbliża się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. A gdzie ów czas biegnie przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można odważnie powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy są posiadaczami domów parterowych usytuowanych na terenie wiejskim. To oni są w stanie cieszyć się porannym śniadaniem w ogrodzie bądź grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie zakątku. A jeśli już o nocnej porze rzecz, to również wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci efektownych lamp, czy to w formie maleńkich lampek solarnych.
Budowanie właściwego nastroju w ogrodowych wnętrzach zazwyczaj bywa zadaniem gospodyń. To one sadzą kwiatki na rabatkach i to one zazwyczaj namawiają swoich małżonków na radykalne zmiany. A jedną z nich może być, dla przykładu, zamontowanie dodatkowego oświetlenia. Można zatem pokusić się o kupno rzeczonych wyżej lampek solarnych, a potem wbić je w ziemię - dadzą one nocną porą dyskretne światło, które będzie się rewelacyjnie komponować z zielenią bukszpanu.

Ciekawym dodatkiem do ogrodowych wnętrz okazać się mogą kinkiety. Tego typu oświetlenie kojarzymy najczęściej z wnętrzami pokoi dziennych czy pozostałych pomieszczeń domowych. Tymczasem te kinkiety można śmiało przytwierdzić do murów naszego domu lub garażu. To bardzo oryginalne rozwiązanie na bank przyciągnie uwagę mniej lub bardziej ciekawskich sąsiadów. Aranżacje oświetleniowe w przydomowym ogrodzie powinniśmy wybierać uwzględniając wszystkie pory roku kalendarzowego.
lampy ogrodowe
Napisał: Technolux
Oczywiście zazwyczaj zależy na dobrym świetle w tych porach, gdy często przebywamy w ogrodzie, czyli w miesiącach wakacyjnych. Pamiętajmy jednakże o tym, że w czerwcu, a nawet jeszcze w sierpniu, słońce zachodzi późno,a więc trzeba byłoby chodzić po ogrodzie do ok. 9 czy 10, żeby w ogóle móc podziwiać świeżo zamontowane oświetlenie.Zupełnie odmiennie sprawa się przedstawia w przypadku pory zimowej, gdy wieczór zapada już w godzinach poobiednich. Wtedy oświetlenie można śmiało załączyć już ok. godz. 16.00 i skontrolować, w jaki sposób wysmukłe lampy ogrodowe prezentują się na tle śnieżnego pejzażu. Żeby jeszcze spotęgować iluminacyjne efekty, niektórzy panowie domu montują nieduże światełka zaraz obok alejek. Galeria na . A w ramach oszczędności można poza tym pomyśleć o żarówkach ledowych, dzięki którym rachunki będą o wiele niższe. Takie rozwiązanie jest idealne szczególnie wtedy, gdy oświetlenie naszego przydomowego ogrodu bywa imponujące. A komu zależy na spektakularnych efektach, ten zamontuje wśród drzew owocowych lampy ogrodowe wyposażone w czujniki ruchu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-25 11:35:16
Tagi: oświetlenie, światło

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo