Parę nieteoretycznych wskazówek, jak stworzyć unikatową atmosferę w przydomowym ogrodzie

Ponieważ zbliża się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. A gdzie ów czas biegnie przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można odważnie powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy są posiadaczami domów parterowych usytuowanych na terenie wiejskim. To oni są w stanie cieszyć się porannym śniadaniem w ogrodzie bądź grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie zakątku. A jeśli już o nocnej porze rzecz, to również wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci efektownych lamp, czy to w formie maleńkich lampek solarnych.
Budowanie właściwego nastroju w ogrodowych wnętrzach zazwyczaj bywa zadaniem gospodyń. To one sadzą kwiatki na rabatkach i to one zazwyczaj namawiają swoich małżonków na radykalne zmiany. A jedną z nich może być, dla przykładu, zamontowanie dodatkowego oświetlenia. Można zatem pokusić się o kupno rzeczonych wyżej lampek solarnych, a potem wbić je w ziemię - dadzą one nocną porą dyskretne światło, które będzie się rewelacyjnie komponować z zielenią bukszpanu.

Ciekawym dodatkiem do ogrodowych wnętrz okazać się mogą kinkiety. Tego typu oświetlenie kojarzymy najczęściej z wnętrzami pokoi dziennych czy pozostałych pomieszczeń domowych. Tymczasem te kinkiety (http://www.magiaswiatel.pl/kinkiety-2) można śmiało przytwierdzić do murów naszego domu lub garażu. To bardzo oryginalne rozwiązanie na bank przyciągnie uwagę mniej lub bardziej ciekawskich sąsiadów. Aranżacje oświetleniowe w przydomowym ogrodzie powinniśmy wybierać uwzględniając wszystkie pory roku kalendarzowego.
lampy ogrodowe
Napisał: Technolux
Oczywiście zazwyczaj zależy na dobrym świetle w tych porach, gdy często przebywamy w ogrodzie, czyli w miesiącach wakacyjnych. Pamiętajmy jednakże o tym, że w czerwcu, a nawet jeszcze w sierpniu, słońce zachodzi późno,a więc trzeba byłoby chodzić po ogrodzie do ok. 9 czy 10, żeby w ogóle móc podziwiać świeżo zamontowane oświetlenie.Zupełnie odmiennie sprawa się przedstawia w przypadku pory zimowej, gdy wieczór zapada już w godzinach poobiednich. Wtedy oświetlenie można śmiało załączyć już ok. godz. 16.00 i skontrolować, w jaki sposób wysmukłe lampy ogrodowe prezentują się na tle śnieżnego pejzażu. Żeby jeszcze spotęgować iluminacyjne efekty, niektórzy panowie domu montują nieduże światełka zaraz obok alejek. Galeria na http://www.magiaswiatel.pl/lampy-ogrodowe-led. A w ramach oszczędności można poza tym pomyśleć o żarówkach ledowych, dzięki którym rachunki będą o wiele niższe. Takie rozwiązanie jest idealne szczególnie wtedy, gdy oświetlenie naszego przydomowego ogrodu bywa imponujące. A komu zależy na spektakularnych efektach, ten zamontuje wśród drzew owocowych lampy ogrodowe wyposażone w czujniki ruchu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-25 11:35:16
Tagi: oświetlenie, światło