Jakie kwiaty w najwyższym stopniu nadają się na balkon?

Wiosenno-letnia pogoda to czas, gdy nie tylko wnętrze domów, ale także okna i balkony ozdabiają kolorowe kwiaty doniczkowe. Zwiększona ilość światła słonecznego, gorące dni oraz stosunkowo ciepłe noce sprzyjają rozwojowi wielu pięknych roślin. Wśród nich znaleźć można tak kwiaty wieloletnie jak też te, które cieszą oko tylko przez jeden sezon. Jedne lubią półmrok oraz średnie temperatury, a więc niestety nie można wystawić doniczki na zewnątrz, gdyż powoduje to żółknięcie liści, brak kwiatostanu lub nawet śmierć całej rośliny.


Kwiaty doniczkowe
Napisał: James Jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/jamesjordan/3553402575/
Kwiaty na balkony są nie tylko uodpornione na wysoką temperaturę, ale wręcz preferują ogromne ilości ciepła i dopiero wówczas pokazują całą swoją krasę. Najpopularniejsze oraz stosunkowo łatwe w hodowli zdatne do posadzenia na zewnątrz to niewątpliwie pewne rodzaje róż, dalie, złocienie i cała rzesza ziół z miętą na czele. Zioła zaś, poza bez wątpienia ozdobną funkcją powinny dodatkowo stanowić aromatyczny dodatek do potraw, uatrakcyjniając codzienną kuchnię. Jednak kwiaty - dalsze informacje na balkony należy bardzo starannie pielęgnować, by utrzymywały swoje walory w trakcie całego okresu kwitnienia.

Zdawanie się tylko na naturalne nawilżanie w postaci okresowych opadów i zostawienie kwiatów bez wyczyszczenia z zeschniętych fragmentów powoduje, iż nie rozrastają się tak ładnie oraz mogą być podatne na różnorodne choroby. W związku z tym poza właściwym nawożeniem należy zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie podłoża oraz wyciąganie uschniętych części roślin, żeby nie dopuścić do rozwoju procesu gnilnego. Część kwiatów posadzonych wiosną w doniczce na balkonie da się be problemu przetrzymać już po czasie rozkwitu a następnie wysadzić ponownie następnej wiosny. W ten sposób niektóre rośliny uważa się nierzadko za , choć w rzeczywistości z założenia dedykowane są na jeden rok kwitnienia. Jeżeli dysponuje się dużym balkonem i niekoniecznie ma chęć na dodatkowe ustawianie dekoracji z roślin, można wiosną wystawić kwiaty na balkon i zapewniać im odpowiednią ilość wody, a z pewnością odwdzięczą się dynamicznym wzrostem oraz zdrowymi liśćmi, które w zimie upiększy domowe wnętrza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-08 12:52:22
Tagi: kwiaty, rośliny, doniczka, kwiaty wieloletnie

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo