Zimowy ogród – dodatkowy pokój czy spełnienie marzeń ogrodnika?

Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu roślin? A może pragniesz podziwiać zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy filiżance pachnącej kawy na pożółkłe liście drzewa...

piękny ogródek
Napisał: Nick
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie marzenia pozwoli nam spełnić ogród zimowy, który coraz częściej bywa fantazyjnym elementem zarówno nowo stawianych domostw jak i tych remontowanych. Bycie właścicielem ogrodu zimowego to głównie ogromna przyjemność dla mieszkańców domu i ich gości. W zależności od wymagań, możemy w nim zaaranżować oranżerię lub zorganizować w ciekawy salon. Przeznaczenie ogrodu zimowego przede wszystkim zależy od jego wielkości, nie warto jednak budować pomieszczeń mniejszych niż 10 m² – na meble musimy wygospodarować powierzchnię 4-6 m², zależnie od wielkości mebli.

Posiadanie ogrodu zimowego pełniącego funkcję salonu czy jadalni daje masę możliwości aranżacji. Pasują tu zarówno rattanowe meble ogrodowe, jak też eleganckie skórzane sofy. Podłoga może być z terakoty czy kamiennych płyt, lecz również z drewna, które dodaje wnętrzu ciepły charakter. Zamiast typowych dla ogrodów zimowych żaluzji okna mogą osłaniać zasłony. Powinniśmy zwrócić uwagę na barwy otoczenia. Jasne kolory powiększają wizualnie ogrody (projektowanie zieleni warszawa) zimowe i w czasie letnich dni dają przyjemne uczucie chłodu. Ciemne – szybciej się nagrzewają i utrzymują ciepło, co zimą nie jest bez znaczenia.

Ale zanim zdecydujemy, w jaki sposób zagospodarować ogród zimowy, należy zdać sobie sprawę z tego, iż utrzymanie go w idealnym stanie wymaga dużo zabiegów pielęgnacyjnych. Więc nie zapominajmy, że na urządzenie oranżerii powinny się zdecydować osoby, które uwielbiają rośliny i mogą im poświęcić czas (ogrody (warte przeczytania) zimowe - więcej informacji).Przybliżenie kosztu wybudowania ogrodu zimowego nie jest łatwe. Z racji iż firmy robią ogrody na indywidualne zamówienie. Liczy si powierzchnia i kubatura oranżerii, materiał, z jakiego wykonana jest konstrukcja, wielkość ogrodu czy rodzaj przeszkleń, drzwi i okien. Najbezpieczniej zwróćmy się o pomoc do odpowiedniej firmy, a otrzymamy odpowiedź w kwestii ewentualnych wątpliwości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-09-30 10:07:43
Tagi: oranżeria, meble, materiał, sofy

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo