Ułatwienia w gospodarstwach rolniczych w przechowalniach plonów

Obecnie rolnicy mają sporo uproszczeń, a automatyzacja sprawia, że ich praca toczy się szybciej i jest znacznie bardziej efektywna. Farmer, który przygotuje stosowne papiery, może uzyskać dotacje na maszyny rolnicze. Można też zatrudnić ekipy, jakie będą systematycznie przeglądać maszyny rolnicze, dokonywały fumigacji zboża i zabezpieczać przechowalnie plonów i magazyny przed kradzieżą plonów oraz szkodnikami.
Każdy rozsądny rolnik potwierdzi, że lepiej zapobiegać atakowi pasożytów (myszy, szczury) niż toczyć walkę z poczynionymi przez nich szkodami i likwidować straty (bardzo często też finansowe). Z tego powodu rolnicy dzwonią po sprawdzone przedsiębiorstwa, które przeprowadzają szereg prac, które takim zniszczeniom mają zapobiec. Zaliczają się do tego takie działania jak: fumigacja zboża, odgrzybianie pustych hal, fumigacja plonów przechowywanych w torbach czy belach czy dezynsekcja - http://ratmar.com/nasza-oferta/gazowanie-fumigacja-zboza.
rolnictwo
Napisał: Fredrik Alpstedt
Na podstawie: http://www.flickr.com


Oczywiście przy czynnościach tych koniecznie trzeba utrzymać środki najwyższej ostrożności a także działać zgodnie z normami. W związku z tym warto zatrudnić firmę, która dokonuje fumigacji czy dezynsekcji od lat i ma w tej branży spore doświadczenie - walcz ze szkodnikami. Firma, po oględzinach, jaki jest plan prac i po wykonaniu działań przygotowawczych (łącznie z ustanowieniem strefy bezpieczeństwa i rozmieszczeniem ostrzegawczych znaków), zamyka dane pomieszczenia dla osób zewnętrznych, nie uczestniczących w pracach związanych przykładowo z dezynsekcją.
Przed rozpoczęciem gazowania plonów osoba kierująca pracami dokonuje ostatecznej kontroli pomieszczeń hali, jaki będzie czyszczony. W większych budynkach, takich jak zakłady przemysłowe, osoba nadzorująca prace związane z czyszczeniem wyznacza osobę do pilnowania wejść, aby nikt postronny nie dostał się do hali w trakcie gazowania. To także ktoś, kto jest odpowiedzialny za ewentualną pierwszą pomoc.

Jak widać fumigacja zboża to czynność naprawdę trudna i jej wykonania nie powinno się powierzać osobie niedoświadczonej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-10 09:52:30
Tagi: gospodarstwo, zbiory, plony

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo