W jaki sposób zmniejszyć zużycie paliwa w aucie?

W obecnych czasach auta są powszechnym i stosunkowo tanim środkiem transportu, na który może praktycznie pozwolić sobie każdy, kto wyrazi chęć jego posiadania (oczywiście nie mówimy o autach nowych, ale z drugiej ręki, których ceny rozpoczynają się od wysokości średniej miesięcznej pensji). Jednak samo nabycie samochodu jest zaledwie początkiem nakładów pieniężnych, ponieważ oprócz obowiązkowego ubezpieczenia, za którego brak nakładana jest nam surowa i mocno odczuwalna finansowo kara (ponad 3 tys zł), musimy także zadbać o bieżące naprawy, coroczne przeglądy i w końcu o samo paliwo. Problemem wielu osób, które mają samochód, jest poradzenie sobie z jego apetytem na paliwo – szczególnie początkujący kierowcy mają tendencje do szybkiej i nieekonomicznej jazdy. Jak więc spowodować, żeby auto zaczęło mniej spalać?

zbiorniki, zbiorniki na paliwo
Na podstawie: http://environmental.kingspan.pl/
Zacząć należy od tego, że podstawą jest ekonomiczna jazda. Dużo zależy od samego kierującego: jeśli nie będziemy porywczo przyśpieszać i hamować, a przy tym będziemy starali się nie przekraczać zbyt wysokich obrotów, bez wątpienia auto odwdzięczy się nam bardziej efektywną jazdą. Jeśli mimo zmiany przyzwyczajeń, które towarzyszyły nam przy dotychczasowym prowadzeniu auta zmniejszenie poboru paliwa nie będzie nas satysfakcjonowało, powinniśmy zaciekawić się dosyć nowym zjawiskiem, jakim jest ecotuning.

Jeśli możesz uzyskać inne dane na ten wątek, to wykorzystaj to i wejdź na umieszczony poniżej link i przeczytaj informacje (https://max-trade.pl/e-sklep/kategoria-produktu/materialy-wulkanizacyjne/narzedzia-do-naprawy-ogumienia/).

Polega on na usprawnieniu pracy silnika i zredukowaniu jego zapotrzebowania na benzynę przede wszystkim dzięki przeprogramowaniu sterownika pracy silnika. Tego typu rozwiązanie najczęściej sprawia, iż samochód nie tylko nie traci mocy (a nierzadko ją nawet zyskuje), ale także w każdym wypadku udaje się spowodować, że silnik potrzebuje mniej paliwa.

Źródło informacji:W przypadku tradycyjnych silników możemy liczyć na ok. 10% przyrost mocy, zaś silniki wysokoprężne, mające większe rezerwy, zazwyczaj uzyskują powyżej 20% mocy.

Jeśli po przeczytaniu takiego wpisu chcesz jeszcze dokładniej zbadać to zagadnienie, zalecamy tą treść (http://www.securityservice.pl/pl/imprezy.html), ponieważ ona jest równie ekscytująca!

Trzeba wiedzieć, że aby ecotuning był skuteczny musi być przeprowadzany przez wykwalifikowany i wypróbowany już przez nas warsztat, dodatkowo każdą przeróbka powinna być nadzorowana na bieżąco, tak, byśmy nie byli znienacka zaskoczeni zmianami w charakterystyce pracy silnika. Dzięki takiemu tuningowi – przede wszystkim w przypadku nowych silników - można mieć pewność, że osiągnięte rezultaty nie będą miały na przyszłość szkodliwych skutków.

Zobacz również:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-11-20 14:53:24
Tagi: efekty, jazda

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo