December 2015 archive

Chcesz troszczyć się o środowisko? Składuj odpady we właściwych zbiornikach.

kosz
Napisał: Quinn Dombrowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeszcze zaledwie kilka lat temu mieszkańcy Polski niezwykle chętnie pozbywali się nieczystości, wyrzucając je do lasu lub na leżącą blisko nich łąkę. Nasza świadomość w zakresie ekologii była w zasadzie żadna. Aktualnie zdajemy sobie już sprawę z tego, że nie tylko wyrzucanie śmieci negatywnie wpływa na środowisko, ale także, że powinno się je składować we właściwy sposób. Obowiązujące dzisiaj akty prawne dotyczące wywozu śmieci nakładają na nas obowiązek ich segregacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-29 10:17:12
Tagi: ekologia, śmieci, Kanalizacja, segregacja, produkcja

Dla tych, co kochają kwiaty także istnieją sklepy online

bukiety kwiatów
Napisał: ProFlowers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli kochamy kwiaty to dobrze wiemy, że można mieć też wspaniałe kwiaty jesienią. Najbardziej popularnymi kwiatami jesieni są chryzantemy. Bardzo często wszyscy kojarzymy chryzantemy złociste jednak jest całkiem sporo odmian tego typu kwiatów. Możemy przykładowo kupić do posiania w ogrodach chryzantemy igiełkowe. Prezentują się one równie pięknie, a zawsze będzie to coś innego niż te najbardziej popularne chryzantemy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-21 10:57:13
Tagi: kwiaty, tarasy, ogrody, chryzantemy

Dbaj o swojego własnego zwierzaka i przeciwdziałaj chorobom

leżący pies
Napisał: Christopher "Rice"
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy kto w swoim mieszkaniu zwierzaka bardzo dobrze wie, że jego pielęgnowanie czasami wymaga dużo czasu. Nieważne czy mamy w posiadaniu kota, psa czy też rybkę trzeba zagwarantować pupilowi odpowiednie warunki do rozwijania się jak również zadbać o to, by był zdrowy. W zachowaniu dobrego stanu zdrowia naszego zwierzaka pomogą nam różne dostępne na rynku preparaty oraz akcesoria.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-17 16:25:14
Tagi: pchły, preparaty, pokarmy

Krajowe firmy mięsne postrzegane są na całym świecie za wysoką jakość własnych produktów.

szynka
Na podstawie: pixabay.com
Dziewięćdziesiąt kilka procent obywateli Polski spożywa mięso. Codziennie w zasadzie w każdym domu spożywa się duże ilości wyrobów mięsnych. Społeczeństwo polskiejest mięsożerne i właściwie z owego powodu jest w kraju niebywale wiele przedsiębiorstw trudniących się hodowlą, ubojem czy produkowaniem produktów mięsnych. Firmy mięsne, jakie obecnie nadzwyczaj się powiększyły (podyktowane jest to znaczącym wzrostem zapotrzebowania na mięso – obywatele z roku na rok statystycznie je coraz więcej mięsa) dając przy tym kolejne miejsca pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-15 14:11:17
Tagi: smak, Produkty, Eksport, wyroby mięsne

Karma dla kotów sterylizowanych okazuje się być udostępniona w sklepach zoologicznych

kot
Napisał: Maren Höfs
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy posiadamy kota i pragniemy, aby jak najdłużej był on w naszej rodzinie w dobrym zdrowiu, to niezwykle istotne będzie tutaj to, aby dostał właściwą karmę, a również suplementy. Takie witaminy dla kota, muszą okazać się dobrze dobrane do jego wieku oraz potrzeb, zatem kiedy nie posiadamy rozeznania, w które z nich musimy się zaopatrywać, to ciągle o pomoc trzeba poprosić weterynarza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-14 12:56:17
Tagi: zdrowie, kot, weterynarz

Jakie rośliny ozdobne najbardziej pasują na taras?

Elegancka doniczka
Napisał: Tanel Teemusk
Na podstawie: www.flickr.com
Wiosenno-letnia pogoda to czas, kiedy nie tylko wnętrza domów, ale także parapety i balkony zdobią barwne kwiaty doniczkowe. Duża ilość słońca, gorące dni oraz bardzo ciepłe noce sprzyjają wzrostowi wielu pięknych roślin. Pośród nich znaleźć można zarówno kwiaty wieloletnie jak też te, które żyją tylko w ciągu jednego sezonu. Jedne lubią półcień i umiarkowane temperatury, a więc niestety nie można wyłożyć doniczki na zewnątrz, bo powoduje to żółknięcie liści, brak kwiatostanu lub wręcz uschnięcie rośliny.

Witaminy dla kota powinny być właściwie przygotowane

Karma dla kotów sterylizowanych będzie dostępna w marketach zoologicznych

Witaminy dla kota muszą być dobrze dopasowane

Witaminy dla kota powinny być dobrze przygotowane

Karma dla kotów sterylizowanych okazuje się być udostępniona w marketach zoologicznych

Karma dla kotów sterylizowanych będzie udostępniona w marketach zoologicznych

Karma dla kotów sterylizowanych jest udostępniona w sklepach zoologicznych

Karma dla kotów sterylizowanych będzie dostępna w marketach zoologicznych

kot
Napisał: Maren Höfs
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy mamy kota oraz pragniemy, żeby jak najdłużej był on w naszej rodzinie w dobrym zdrowiu, to niesamowicie ważne okazuje się być tu to, aby dostał właściwą karmę, a także suplementy. Takie witaminy dla kota, muszą być właściwie dopasowane do jego wieku i potrzeb, zatem gdy nie mamy świadomości, w które z nich powinniśmy się zaopatrywać, to wciąż o pomoc trzeba poprosić weterynarza.

W jaki sposób kupić sprzęt do ogrodu? Które narzędzia będą dobre do przycinania drzew i krzewów?

narzędzia
Napisał: regan76
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy, kto ma ogród, a w nim liczne drzewa i krzewy, musi pomyśleć o odpowiednim sprzęcie do pielęgnowania roślin. Duże ogrody czasem wymagają, aby użyć w nich specjalistycznych urządzeń. Najlepsze w tym celu są pilarki łańcuchowe jak i piły spalinowe, za sprawą których można ułatwić sobie pracę. Pytanie brzmi, jak wybrać idealny model? Taki sprzęt dzielimy według rodzaju silnika. I tak istnieją pilarki spalinowe i elektryczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-04 10:01:20
Tagi: ogród, Silnik, serwis, maszyna, sprzętu

W obrębie swojej działki posiadasz drzewa, które ci przeszkadzają – sprawdź, kto może pomóc wyeliminować ten kłopot

drzewka
Napisał: P_Keigan
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Rzeczypospolitej coraz większa liczba osób chce zbudować własny dom. Nabywa działki i powoli stara się je zagospodarować. Nie inaczej sprawa ma się z terenami rekreacyjnymi. Często nabywa się kawałek ziemi, na którym pragnie się stworzyć uroczy kącik do wypoczynku. Pokrótce – ochota na budowę jest. Niestety bywa, iż jest i jakiś problem. Gdy kupuje się obszar, który do tego momentu był zwykłym kawałkiem pola, zazwyczaj natychmiast można rozpocząć działania – przeprowadzić podłączenia, wykopać dół pod fundamenty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-02 13:09:21
Tagi: las, działka, gałęzie, otoczenie

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo