W obrębie swojej działki posiadasz drzewa, które ci przeszkadzają – sprawdź, kto może pomóc wyeliminować ten kłopot

W Polsce coraz liczniejsza liczba ludzi chce zbudować własny dom. Kupuje działki i pomału chce je je zagospodarować. Nie inaczej sprawa ma się z działkami rekreacyjnymi. Częstokroć nabywa się kawałek ziemi, na którym pragnie się zrobić uroczy kącik do wypoczynku. Jednym zdaniem – chęć budowy jest. Niestety bywa, że istnieje i jakiś problem. Gdy nabywa się teren, który do tej pory był zwykłym kawałkiem pola, zazwyczaj od razu można rozpocząć działania – doprowadzić podłączenia, wykopać dół pod fundamenty.


duże drzewo
Napisał: UC Davis Gateways Project
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gorzej jest, gdy kupuje się teren, który jest częściowo zalesiony albo działkę ze starym domem i wieloletnimi drzewami. Dom trzeba rozebrać, drzewa ściąć, lecz… to nie takie proste. Identycznie bywa z działkami pod rekreację – kupuje się ziemię nad jeziorem w lesie i gdy pragnie się określoną część oczyścić z wszelkiej zieleni, pojawia się problem. Na wstępie – na wycięcie drzew trzeba posiadać w Polsce pozwolenie. Dwa – nie każdy dysponuje sprzętem, którym można to zrobić, jak również wiedzą, jak zrobić to bezpiecznie dla ludzi, otoczenia, pobliskich zabudowań. Co wówczas zrobić? Zamówić firmę, która się w tym wyspecjalizowała. W naszym kraju istnieje wiele takich firm, trzeba je jedynie potrafić wyszukać.


Poszukiwania dobrze zacząć od Sieci internetowej (aktualnie to najszybszy sposób). Wystarczy zasiąść przed tabletem, wstukać daną frazę (najlepiej z naszą miejscowością – to ograniczy informacje na temat firm z innych części Polski; np. – jeśli jest się mieszkańcem Warszawy, warto wpisać ‘przycinanie drzew warszawa’) i przejrzeć strony www, które wyświetlają się na ekranie. Fraza ‘przycinanie drzew warszawa’ da wyniki dla firm, które zajmują się przycinaniem starych drzew (jak niebezpieczne bywają spróchniałe gałęzie potężnych drzew, co roku podczas wietrznej jesieni przekonują się wszyscy mieszkańcy Polski poprzez informacje w telewizji), jak i całkowitą wycinką. Zatem miast zastanawiać się, co zrobić, gdy pragnie się ruszyć z budową, a w działaniach przeszkadza zbędna roślinność, trzeba zacząć od telefonu do takich firm. Zapewne okażą się pomocne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-02 13:09:21
Tagi: las, działka, gałęzie, otoczenie