Czy opłaca się zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków? Zobacz, jakie wady oraz zalety się z tym wiążą

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to rozwiązanie , które wybiera coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych, które zostały zbudowane na działkach, których nie podłączono do systemu kanalizacji miejskiej. Dzięki budowie takiej oczyszczalni nie musimy umieszczać na swojej działce szamba, a jednocześnie zatroszczymy się o środowisko, w którym żyjemy. Są one bowiem ekologiczne i całkowicie bezpieczne.


Dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy mają dom w miejscu pozbawionym dostępu do miejskiej kanalizacji - inne wątki tutaj tego typu rozwiązanie jest naprawdę korzystne. W odróżnieniu od szamba przydomowe oczyszczalnie ścieków na etapie użytkowania nie wiążą się praktycznie z żadnymi kosztami. Nieczystości, które odprowadzane są do szamba muszą być przecież raz na jakiś czas wywiezione. Co jaki czas powinno się je wywozić zależy od wielkości szamba (ajpszamba.pl/).

poznaj firmę Kingspan
Budując przydomowe oczyszczalnie ścieków ,nie ma już konieczności wywożenia ścieków. Są one pozbawione zanieczyszczeń, prawo pozwala więc, aby zostały one odprowadzone do gruntu na działce posiadacza oczyszczalni - czytaj o firmie Kingspan . Budowa takiej oczyszczalni to spory wydatek, jednak naprawdę szybko się on zwróci. Jej eksploatacja w ciągu roku nie będzie kosztowała więcej niż trzysta złotych.

Jeżeli zdecydujemy się na wybudowanie mającej małe rozmiary przydomowej oczyszczalni ścieków, nie będziemy musieli ubiegać się o pozwolenie na budowę. Przed budową wystarczy jedynie zgłosić plan budowy do starostwa. Budując oczyszczalnię, powinno się jednak znaleźć dla niej miejsce na działce zgodnie z obowiązującymi na terenie naszego kraju przepisami prawa budowlanego. Trzeba więc odsunąć ją na odległość dwóch metrów od granicy posesją sąsiednią. Musi ona zostać również odpowiednio odsunięta od ujęcia wody przeznaczonej do spożycia.


To w zasadzie wszystkie wymogi , które dotyczą położenia przydomowej oczyszczalni ścieków na posiadanej działce. Firmy, które zajmują się sprzedażą oczyszczalni najczęściej oferują usługi kompleksowe. Wybór takiej firmy znaczy, że oczyszczalnia zostanie nie tylko dopasowana do potrzeb naszego gospodarstwa, ale będzie również przez tę firmę poddana stosownym pracom serwisowym. Jest to dla właściciela nieruchomości istotnym ułatwieniem. Przydomowe oczyszczalnie ścieków to z całą pewnością doskonały wybór, który pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-01 13:09:57
Tagi: działka, szambo, ścieki