Zapewnij swojemu zwierzakowi najlepsze warunki higieniczne, zakupując dobry żwirek drewniany

Opiekunowie zwierząt są bardzo przywiązani do swoich pupili i zazwyczaj chcą zagwarantować im to, co najlepsze. Tyczy to zarówno pożywienia czy komfortowych legowisk, ciekawych zabawek i przysmaków, jak również dogodnych warunków skorzystania z toalety. Właściciele kotów nabywają dla nich profesjonalne żwirki do kuwet.


Żwirek przynosi sporo korzyści


Wykorzystanie żwirku do kociej kuwety daje dużo korzyści, tak i dla pupila, jak również dla jego opiekuna. Żwirek pozwala utrzymać higienę w kociej toalecie oraz znacznie ułatwia sprzątanie po czworonogach. Jego zastosowanie dobrze ogranicza również wonie dobywające się z kuwetki, przez co w łazience lub w innym pomieszczeniu, w którym ona znajduje się, łatwiej jest utrzymać świeże powietrze. Posiada to znaczenie również dla kota, gdyż pewne zwierzęta nie potrafią załatwiać się w zabrudzonym miejscu, a wykorzystanie właściwie dobranego żwirku pozwala efektywnie wyczyścić kuwetę, wynosząc jedynie zbrylone nieczystości.
kot
Napisał: wrhoanaz
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Do swojej dyspozycji mamy przeróżne żwirki


Dzisiaj żwirki dla kota nabędziemy we wszystkich sklepach z produktami dla czworonogów, jak też w znaczniejszych sklepach. Szeroki okazuje się też wybór produktów dla kotków, przez co każdy właściciel bez problemu dobierze artykuły idealne dla potrzeb przyjaciela - sprawdź więcej. Nowoczesny żwirek drewniany dla kota będzie doskonały w wypadku tych opiekunów zwierząt, którzy pragną wrzucać zanieczyszczenia bezpośrednio do sedesu. Wspomniany żwirek nie zapycha rur kanalizacyjnych i zapewnia szybkie i łatwe sprzątanie.

Jaki żwirek kupić?

Właściciele kotów stają przed niełatwym zadaniem: jaki żwirek wybrać dla swojego ulubieńca. Żwirek drewniany występuje w postaci drobnych trocin albo wałeczków. Pod wpływem nieczystości zbryla się, co można komfortowo spożytkować, żeby na bieżąco sprzątać kocią kuwetę, albo rozpada na pył oraz opada na sam spód kuwety. Żwirki drewniane charakteryzują się przyjemnym i subtelnym żywicznym aromatem, świetnie radzą sobie z neutralizacją zapachu. Bywa tak, że koty nie akceptują żwirków niezbrylających się, ponieważ powstający pył opada na dno kuwety i zwierzak wyczuwa w nich brzydki zapaszek. Alternatywą dla żwirków drewnianych bywają produkty silikonowe, sepiolitowe oraz bentonitowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-09 16:23:56
Tagi: koty, kuweta, kocia toaleta