Kominek z kamienia to idealny wybór. Kwestią jednak pozostaje jaki typ kamienia wybierzemy

Kominek jest jednym z bardziej odpowiednich miejsc stosowania kamienia we wnętrzu. Faktycznie do wykończenia kominka możemy stosować różnorodne rodzaje kamienia, jednakowoż najprościej go wykończyć używają kamienie miękkie, takiego rodzaju jak marmur.
kominek
Napisał: Brasa
Na podstawie: Brasa
Marmur jest najbardziej powszechnym materiałem wykończenia kominka. Odznacza się nie tylko bogactwem kolorów, ale również dosyć korzystną ceną. Jest chętnie używany we wnętrzach, najbardziej dzięki swoim zaletom estetycznym, a jednocześnie bogatej palecie barw. Do wyboru więc są różne odcienie bieli, żółtego, różu i wiele pozostałych. Warto wiedzieć, że marmur ściera się, w dalszej kolejności matowieje, pokrywając się drobną siatką rys. Łatwo również się plami, więc powinno się zabezpieczyć go impregnatem. Kominki kamienne to również wapień - http://kohut-kamien.pl/kominek/ kohut-kamien.pl
On także występuje w odcieniach dość chłodnych, stwarza jednolitą powierzchnię, bez wyraźnych dodatków. Idealnie nadaje się do nowoczesnych pomieszczeń. Powierzchnia naturalna oraz lekko chropowata faktura wybierana jest do bardziej nowoczesnych wnętrz w stylu minimalistycznym. Kolejnym materiałem jest piaskowiec. Bardziej twardy od wapienia, jest też jednakże porowaty i dość łatwo się plami. Stosuje się go dosyć często na obudowy kominków o stylistyce rustykalnej.
kominek
Napisał: Optiflame
Na podstawie: Optiflame
Używane są elementy łupane, również frezowane. Polecany na półki poziome jest piaskowiec polerowany, bo łatwiej go utrzymać w czystości. Trawertyn, kolejny materiał, to jedna z odmian wapienia. Pełna żłobień porowata struktura nie wymaga wyszukanych form oprawy.

Co najbardziej istotne, nieskomplikowana bryła kominka jest w stanie stworzyć cudowną dekorację. Trawertyn najlepiej stosować na elementy pionowe, natomiast na blaty używa się tańszych materiałów. Jednocześnie, żeby w otwory nie wpadał kurz a także pył, korzystnie zabezpieczyć go po polerowaniu masą z pyłu kamiennego. I jeszcze granit. Jest bardzo wytrzymały na wszelkie odbarwienia, jednakże niezbyt często się go stosuje żeby zbudować kominek. Jest to kamień dość drogi i trudny w obróbce. Jednakże zachwyca bogatą gamą kolorystyczną, odznacza się bogactwem wzorów. Cena jest dosyć wysoka, ale efekt jest warty swojej ceny. Jednocześnie, inne rodzaje także są niezwykłe, trzeba wybrać taki kamień, jaki nam odpowiada.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-12 11:07:14
Tagi: Wnętrza, wzór, wapień