Meble ogrodowe na ogród: które meble wybrać?

Meble ogrodowe z drewna, meble ogrodowe z metalu, meble ogrodowe plastikowe, meble ogrodowe z wikliny - wybór jest niemały. Podpowiadamy które meble ogrodowe dobrać na ogród.

Meble ogrodowe z drewna są uniwersalne. Tradycyjne wzory pasują zarówno do klasycznej, jak również współczesnej architektury. Najtrwalsze są z drzewa egzotycznego. Nie niszczeją pod wpływem labilnych warunków atmosferycznych oraz są odporne na pleśnie i szkodniki. Nie muszą być niczym ochraniane, chociaż przeważnie się je olejuje, by zapobiec szarzeniu drewna (jeśli nawierzchnia jest już poszarzała, trzeba ją usunąć, delikatnie przecierając wełną stalową oraz przemalować olejem do drewna). Identycznie wytrzymałe są meble z akacji i z dębu. Mniej solidne są sosna, świerk i olcha. Zrobione z nich meble powinny zostać zaimpregnowane.

Meble ogrodowe z rattanu, wikliny jak też pozostałych włókien roślinnych. Takie meble są leciutkie i trwałe, pod warunkiem że nie są zwilżane przez deszcz. Dlatego nadają się przede wszystkim na zadaszone tarasy. Plecione meble mają z reguły charakter rustykalny bądź kolonialny, chociaż bywają również bardziej współczesne projekty. W handlu są meble ekskluzywne surowe lub pokryte lakierem w odcieniu naturalnym oraz barwione. Najsolidniejsze są te z włókien bananowca i nieokorowanego bambusa.

Meble ogrodowe ze sztucznego tworzywa. Najbardziej wytrzymałe są design meble warszawa z tworzywa sztucznego z uzupełnieniem żywic. Odznaczają się znaczną solidnością na warunki pogodowe, nie blakną pod działaniem promieni UV oraz nie pękają na mrozie. Lekkie, poręczne, o interesującej formie oraz odcieniu, coraz rzadziej przywodzą na myśl dawne siermiężne plastiki. Od kilku lat popularne są meble ogrodowe z technorattanu. Ręcznie plecione odwzorowują naturalną plecionkę rattanową, są jednak od niej nieporównywalnie trwalsze.

Meble ogrodowe aluminiowe. Meble z tego surowca mają w większości wypadków współczesny kształt, z tej przyczyny dobrze prezentują się w połączeniu ze współczesną architekturą oraz minimalistycznym ogródkiem. Są lekkie jak też odporne na warunki pogodowe. Aluminium nie koroduje, więc nie musi być niczym chronione. Częstokroć łączone jest z innymi surowcami – drewnem, syntetykiem, wzmacnianym szkłem albo tkaniną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-12 12:05:53

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo