Szkółka jeździecka, czyli czemu warto zwrócić uwagę na dobroczynne właściwości koni

Aktualnie medycyna z powodzeniem korzysta z metod a także środków, które nie zostały wytworzone przez ludzi, lecz są naturalnymi cechami niektórych roślin, a także korzystają z pewnych zachowań zwierząt oraz ich charakteru, który przykładowo może być zbawienny dla człowieka oraz jego nerwów. Od lat znane są cechy konkretnych roślin, mających na ten przykład działanie uspokajające, odkażające rany albo też profilaktyczne. Współcześnie w wielu sklepach, czy też w aptekach, możemy kupić różnego typu mieszanki, których charakterystyka oraz działanie opiera się na składnikach ziołowych.


koń
Na podstawie: morguefile.com
Wiele ludzi korzysta z suplementów nie tylko pod postacią pigułek, lecz także przykładowo pod postacią herbaty , która ma działanie pobudzające, albo też ma za zadanie zadziałać korzystnie na nasz układ krwionośny, bowiem obniża ciśnienie albo oczyszcza krew. W wielu państwach, przede wszystkim w Azji wypijanie herbaty jest czymś w rodzaju rytuału i odbywa się z uwzględnieniem wręcz całej ceremonii, polegającej na określonym długim jej parzeniu a później podawaniu w konkretnych ceramicznych, a często porcelanowych imbrykach, tak, ażeby uwznioślić cały rytuał picia tego naparu.

Nie można w tym wszystkim zapominać o dobroczynnym oddziaływaniu zwierzaków. Już mając w mieszkaniu jakiegoś zwierzaka - czy to przykładowo kotka albo też psa, sami stajemy się życzliwsi, spokojniejsi oraz lepiej radzimy sobie ze stresem. Dodatkowo ukochany zwierzak niemal zawsze cieszy się z naszego powrotu do mieszkania i radośnie przywita nas w przedpokoju. Nie wyłącznie domowe zwierzęta mają takie właściwości, ale również na ten przykład konie. Zazwyczaj można przeczytać ofertę w Internecie, iż jakaś szkółka jeździecka prowadzi specjalistyczne zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci, choćby .


Nierzadko są to długie turnusy, zazwyczaj wakacje w siodle, na które możemy wysłać dzieci prawie w każdym wieku. Takie wakacje w siodle przeznaczone są dla osób w każdym wieku, szczególnie tych, którzy są w pewien sposób niepełnosprawni. Owe zajęcia, czyli hipoterapia, to jazda na koniach mająca na celu działania w wielu aspektach, zarazem działanie na sferę psychiczną, jak i sferę fizyczną. W Polsce do tego typu zajęć wybierane są najczęściej konie rasy huculskiej. Jazda na koniu pozwala korygować postawę ciała oraz powrócić, choćby w niedużym stopniu, do sprawności ruchowej, jak i psychiki, dlatego warto zainteresować się owymi turnusami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-01 15:02:47
Tagi: nerwy, wakacje w siodle, turnusy

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo