Chryzantemy w doniczkach: w jaki sposób je uprawiać, by móc cieszyć się niezwykłymi kwiatami?

Chryzantemy należą do roślin, których pełnia kwitnienia przypada na początki jesieni. Mimo swojej urody nie są zbyt modne w Polsce. Może z tego powodu, że kojarzą się tak naprawdę z kwiatami, które kupowane są na dzień Wszystkich Świętych, aby móc później przystroić nimi groby zmarłych. Aktualnie trend ten zaczyna się stopniowo zmieniać. Sadzonkami w doniczkach dekorujemy swoje balkony, tarasy ogrody.
Na kontynencie europejskim te piękne kwiaty zaczęto uprawiać stosunkowo późno, bo dopiero w XVIII wieku. Naturalnym środowiskiem, w którym występują są obszary Chin, Mongolii , Japonii oraz Korei. Chryzantema doniczkowe, która jest jednym z typów chryzantem ma dość duże wymagania w uprawie, z tego też powodu zdecydowana większość tych roślin jest uprawiana przez wykwalifikowanych ogrodników - http://www.chryzantemy.pl. Uprawa chryzantem doniczkowych jest realna tylko i wyłącznie w miejscach zamkniętych. Aktualnie ogrodnicy proponują nam bardzo duży wybór tych wyjątkowych kwiatów. Obecnie chryzantema doniczkowa to już nie tylko rośliny kwitnące na biało. Kolorów i kształtów kwiatów wskazać można naprawdę wiele. Bez trudu kupimy je w kolorze miodowym czy czerwonym. Zapewne to tak naprawdę powoduje, że naprawdę chętnie ozdabiamy nimi w jesienne miesiące tarasy, balkony oraz ogrody.
kwiatek
Napisał: Lukas Martini
Na podstawie: http://www.flickr.com


Uprawa chryzantem polega między innymi na zagwarantowaniu im dobrych warunków. Będą kwitły wyjątkowo obficie, jeśli będziemy w stanie zapewnić im dość słoneczne miejsce. Chryzantemy doniczkowe mają spore wymagania jeżeli chodzi o wilgotność - http://www.chryzantemy.pl/index.php?go=jak_uprawiac/. Ziemia w pojemniku, w jakim będą się znajdowały nie może zbyt mocno przeschnąć, ale nie może być też zbyt przemoczona. Tak więc bardzo ważne jest, by posadzić je w pojemnikach, które posiadają w spodniej części otwory o charakterze odpływowym, przez które będzie przeciekać nadmiar wody.Chryzantemy doniczkowe to rośliny na jeden rok, nie musimy więc zasilać ich nawozem. Czas kwitnienia tych roślin jest niezwykle zróżnicowany i uzależniony jest od typu. Najkrócej kwitną zazwyczaj dwa tygodnie, ale są też odmiany, których okres kwitnięcia jest o wiele dłuższy i wynosi aż trzy miesiące. Jeżeli chcemy, by zakupione chryzantemy przez długi okres wyglądały naprawdę wspaniale, musimy usuwać niezwykle delikatnie przekwitnięte kwiatostany. Pobudza to roślinę do dalszego kwitnienia. Chryzantemy to rośliny, których uprawa nie należy do łatwych. Opłaca się jednak włożyć w nią sporo pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-02 12:48:47
Tagi: rośliny, ogrodnicy, kwiatostan

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo