Samodzielna tresura psa

Z całą pewnością nieraz spotkaliśmy się z opinią, że szczęśliwy to pies, to pies dobrze wychowany. I jest to prawdą, ponieważ bez konkretnie wyznaczonych granic, do jakich może się posunąć, pies czuje się nieswój. Nie myślmy, że nie poniesiemy konsekwencji jeśli od czasu do czasu przymkniemy oko na zasady i pozwolimy mu spać w naszym łóżku.

pies z obrożą, obroża dla psa
Napisał: Javcon117*
Na podstawie: http://www.flickr.com
Brak dyscypliny może przynieść odwrotne skutki, albowiem widząc nasz brak charakteru pies zaczyna czuć się przewodnikiem rodzinnego stada. I wcale nie robi nam na złość swoim zachowaniem, a po prostu robi to, na co mu pozwalamy, dlatego naszą powinnością jest nauczyć go, jakie postępowanie chwalimy, a jakie nie. Nagradzanie zachowań prawidłowych służy temu, iż pies straci zainteresowanie swymi wybrykami, w związku z czym jest nie tylko posłuszny, ale jest bardziej z nami związany.

Lecz tak jak łatwo oduczyć jest małego Maltańczyka spania w łóżkach mieszkańców domu, tak trudniej jest nauczyć dobermana, by spuszczony ze smyczy, stanął u nogi swego pana. Wówczas musimy zastosować zasadę „marchewki i kija”. Taki kijem są wówczas obroże elektryczne - nowoczesne narzędzie umożliwiające szybkie i efektywne szkolenie zwierząt w zakresie wykonywania poleceń. Taka obroża dla psa to prosty przekaz- przekonaj się: obroża dla twojego psa. Jeśli pupil nie wykona polecenia, naciskamy guzik w pilocie, przez co czuje odczuje nieprzyjemne napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży. Dobrych firm zestawy treningowe posiadają również możliwość ostrzeżenia przed impulsem. Po niedługim czasie pies zaczyna kojarzyć sygnał dźwiękowy z nieprzyjemnym impulsem, przez co będziemy mogli zrezygnować z jego używania.Kiedy przeszkadza nam irytujące ujadanie psa, możemy wziąć pod uwagę kupno obroży antyszczekowej. Właściwie założona, będzie wykrywać wibracje produkowane przez struny głosowe psa, kiedy ten zaszczeka, zawarczy tudzież zawyje. Wtedy obroża zareaguje impulsem korekcyjnym, dźwiękiem lub wibracją.

Obroże elektryczne mogą budzić kontrowersje, lecz jak wykazano w wielu badaniach, kara jako bodziec awersyjny wpływa na proces uczenia się i może w krótkim czasie i na zawsze zmienić zachowanie pupila- spójrz: https://sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-obroze-treningowe-DOGtrace/76.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-24 14:07:39
Tagi: pies, Czworonogi