W jaki sposób pozbyć się kreta z podwórka

Kret, który zamieszkał w naszym ogrodzie jest w stanie w krótkim czasie go zniszczyć. To właśnie z tego powodu dużo osób stara się go pozbyć. W jaki sposób to uczynić?

kretowiski
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyszukując jedzenia kret wykopuje tunele. W ciągu jednego dnia na naszym trawniku czy grządce warzywnej może pojawić się około siedemdziesięciu kopców. Nic dziwnego, że nikt nie chce, by jego ogród bądź trawnik został pokryty ogromną ilością kopców. Nie prezentują się one wspaniale, do tego w czasie tworzenia podkopów kret niszczy rośliny. Krety można zaliczyć do zwierząt które znajdują się pod ochroną, nie należy więc zastosować żadnych środków, które będą powodowały ich śmierć. Sporo osób szuka więc rozwiązań, które pomogą wypłoszyć te zwierzęta z ogrodu. Jednym ze sposobów jest siatka na krety , która zabezpiecza trawę. Siatka na krety musi być założona przed posianiem trawy.

Jeśli poszukujesz najatrakcyjniejszej aktualnie oferty na rynku, spójrz na witrynę (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/ogrodzenia-panelowe/) a na pewno tutaj ją szybko zobaczysz i z przyjemnością ją wybierzesz.

Często twórcy są w stanie zaproponować siatki zabezpieczające przed kretami wykonane z tworzywa sztucznego. Zabezpieczają on trawnik nie tylko przed kretami, ale także przed nornicami, które są wstanie wykonać nie mniejsze szkody od kretów.Wiele osób chce odstraszyć krety też przeróżnymi sposobami. W sklepach pojawiły się nie tylko siatki na krety , ale także solarne systemy dźwiękowe, które wibrują i wytwarzają ultradźwięki, które naprawdę dobrze je odstraszają. Są także rośliny, których zapachu krety nie będą tolerowały. Rośliny te warto posadzić w pobliżu miejsca, gdzie mamy warzywa, które będziemy chcieli porządniej chronić. Do roślin będą odstraszały kretymożemy zaliczyć bardzo modne kwiaty jednoroczne - aksamitki. Wydzielają one bardzo mocny zapach, którego krety nie lubią.

Czy sądzisz, że w sieci jest za mało godnych polecania materiałów? Jeżeli chcesz odszukać rzeczywiście użyteczny portal, to zalecamy ten tekst (https://hondamaszyny.pl/agregaty-pradotworcze-honda/).

Wysiewamy je w pobliżu rządków marchewki, cebuli, na rabatach z hiacyntami.

Warto także zdecydować się czosnek ozdobny. Jego dość mocny zapach także nie jest tolerowany przez krety. Czosnek sadzimy wśród roślin, które będą wspaniale rosły w miejscu mocno nasłonecznionym. Barierą zabezpieczającą ogród przez kretami może być także aromatyczna bazylia. Przygotowaną uprzednio rozsadę bazylii sadzimy gęsto w pobliżu roślin, które chcemy wyjątkowo ochronić przed tymi szkodnikami. Jak więc widać jest sporo metod, które będziemy mogli wykorzystać do ochrony przed kretami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-03-31 15:26:36
Tagi: ogród, trawnik, rośliny, tworzywo

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo