Piękny, wiosenny ogród? Dowiedz się, jakiej pielęgnacji potrzebuje

Wiosną wszyscy budzimy się do życia – mamy więcej sił i entuzjazmu do podejmowania nowych wyzwań, z chęcią spędzamy czas na dworze i czujemy się szczęśliwsi. Także ogrody zaczynają rozkwitać, jednocześnie potrzebując zabiegów pielęgnacyjnych, aby wspaniale wyglądać i cieszyć nasze oczy podczas wiosennych, a później letnich przechadzek. Co zatem musimy zrobić, aby nasz przydomowy ogródek stał się ogrodem z marzeń?
zadbany ogród
Napisał: Rob Bertholf
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prace mogą zacząć się już w marcu. Wystarczy, by roztopił się śnieg oraz było trochę cieplej, a będziemy mogli sprzątać swój ogród.

Czy masz ochotę zgłębić prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link (https://chryzantemy.pl/cennik/), a zapewne odnajdziesz tego typu dane, które okażą się bardzo pomocne.

Na początku usuwamy wszelkie zabezpieczenia przed śniegiem oraz mrozem, np. okrycia ochronne z bylin. Aby róża się zregenerowała, dobrze ją podciąć, a także posadzić nowe drzewa owocowe drzewa kolumnowe bądź krzewy, zwłaszcza te z owocami. Nic nie daje takiej radości jak wiśnia bądź jabłko zerwane ze swojego ogrodu. Jeśli mamy szklarnię, możemy w niej posadzić sałatę, by już za parę tyg móc zasmakować wiosennej kanapki.

Sprawdź również -

w przydomowym ogrodzie
Napisał: Freddy Libéral
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do gruntu z kolei można już posiać rzodkiewkę, koper, marchew lub kalarepę. Wraz z przyjściem kwietnia przycinamy krzewy iglaste, odnawiamy trawniki i przyszykowujemy grządki na posadzenie następnych roślin. Do ziemi można w tym miesiącu zasadzić cebulę, groch, buraki i koper, zależnie od tego, co chcemy uprawiać. Jeżeli z kolei lubimy świeże kwiaty w domu przez całe lato, można już zasadzić kwiaty jednoroczne. Maj to miesiąc równie intensywnej pracy, ponieważ wszystko, co dotychczas uprawialiśmy w szklarni albo nasze roślinki, które zasadziliśmy na parapecie, można przesadzić do gruntu. To przede wszystkim pomidory i papryka, najchętniej uprawiane w ogrodach oraz na działkach.

Nie zapominajmy, iż trzeba przykrywać sadzonki, inaczej przymrozki mogą je zniszczyć. Co więcej można zasadzić rośliny owocowe, jak również – co istotne – przygotować kompost, by właściwie zasilać nasze sadzonki, które będą zdrowo rosnąć oraz silnie wyglądać. Pielęgnacja ogrodów domaga się wiele pracy, jednak daje też ogrom przyjemności, gdy zobaczymy rezultaty swoich działań - link do strony.Pięknie przycięty trawnik, rozkwitające kwiaty i kiełkujące roślinki na pewno będą nas cieszyć, nade wszystko gdy położymy się na kocu bądź na hamaku i będziemy mogli bez pośpiechu przyglądać się, jak niesamowicie wszystko wygląda.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-01 13:07:35
Tagi: sadzonki, róża, kwiaty jednoroczne