Jak dobrze można rozwiązać problem wytwarzanych w domach ścieków, zalety instalacji zbiorników na wodę.

Jeżeli ktoś nie będzie miał możliwości podłączenia kanalizacji w swoim domu czy firmie, to musi pomyśleć o innej metodzie na pozbycie się ścieków. Jeszcze niedawno wiele osób nie przejmowało się zupełnie tym, tak po prostu wypuszczając je do pobliskiego rowu albo rzeki. Lecz na szczęście obecne przepisy nie będą na coś takiego pozwalać, gdyż może to doprowadzić do ogromnego zanieczyszczenia przyrody.

zbiornik na dezczówkę
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie jest wymagane zastosowanie jakiegoś ekologicznego sposobu, a aktualnie najpopularniejsze są dwa, czyli oczyszczalnia oraz szambo (www.ajpszamba.pl/oferta/). Szambo to po prostu szczelny zbiornik, przeważnie wykonany z plastiku albo betonu, do którego odprowadza się wyprodukowane ścieki. Po jego zapełnieniu konieczne będzie jego wywiezienie przez specjalistyczną firmę. Przepisy określają dość szczegółowo zasady budowy takiego zbiornika, koszt jego postawienia jest stosunkowo nieduży, lecz minusem jest konieczność regularnego wywożenia zawartości. Z tego też powodu coraz większa ilość właścicieli budynków decyduje się na inną opcję, jaką jest oczyszczalnia ekologiczna np: polecamy Oczyszczalnie w wersji tradycyjnej będą się składać z dużego zbiornika, z jakiego przez system filtrów woda dostaje się do podłoża. Rozwiązanie to jest dość tanie, jednak jego minusem jest konieczność zagwarantowania wystarczającej ilości miejsca, oprócz tego oczyszczalnię tego typu można postawić tylko na chłonnych ziemiach. Coraz częściej wybieraną alternatywą są oczyszczalnie z osadem czynnym albo złożem biologicznym. Wykorzystuje się w takich rozwiązaniach specjalne układy filtrów oraz bakterie, które będą pochłaniać większość zanieczyszczeń.oczyszczalnia
Napisał: wfeiden
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Woda z nich jest na tyle oczyszczona, że da się ją bez żadnej obawy wylać do jakiegoś rowu czy wykorzystać do podlania ogrodu. Aby zaoszczędzić koszty użytkowania można się także zaopatrzyć na działce w pojemniki na wodę - pojemniki na wodę deszczową. Koszt ich montażu zbyt duży nie jest, a dzięki nim można gromadzić deszczówkę i wykorzystywać ją później. Zebrana w taki sposób woda może posłużyć do podlewania, mycia auta czy niekiedy i do instalacji spłukującej w domowych ubikacjach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-25 16:17:09
Tagi: woda, szambo, ścieki, biologiczne

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo