Jak funkcjonalnie obronić posiadane drewno przed pasożytami?

Każdy z nas doskonale wie, że drewno jest jednym z surowców, jaki w naszym życiu znajduje niezmiernie szerokie zastosowanie. Jest ono przez nas wykorzystywane zarówno, jako materiał do budowy domu, ale i też jako główny surowiec na bazie, którego powstają meble. Jednym słowem jest niebywale popularne i jednocześnie wytrzymałe tworzywo.
Aby mogło nam ono jednak służyć przez długie lata, jesteśmy zobowiązani o nie odpowiednio zadbać. Na nieszczęście doświadczenie ujawnia nam, że niejednokrotnie nie wiemy, w jaki sposób to właściwie uczynić. Drewno jest bowiem szczególnym materiałem, jakie narażone jest na wpływ wielu czynników niszczących. Do ich grona zaliczyć działanie różnych pasożytów, które żywią się drewnem. Potrafią być one wyjątkowo destruktywne w swoim działaniu, w następstwie tego też musimy obligatoryjnie dobrze przed nimi się ochronić. Jedynie takie podejście z naszej strony pomoże uchronić je w dobrym stanie do przyszłego wykorzystania. akie alternatywy ochrony przed pasożytami żywiącymi się drewnem musimy skutkiem tego koniecznie wziąć w rachubę?szkodniki drewna
Napisał: Ratmar
Na podstawie: http://ratmar.com/
Nasze możliwości działania w tym temacie będą przede wszystkim uwarunkowane od rodzaju pasożyta, który zaatakuje posiadane przez nas drewno. Z doświadczenia wynika, że najwięcej trudności generuje nam zwalczanie spuszczela. Jest to pasożyt, którego tematem ataku jest przeważnie drewno miękkie. Niestety występuje on na terenie całej naszej ojczyzny, w następstwie tego też wożenie naszego drewna nie będzie wydajnym rozwiązaniem. Na rynku znajdziemy współcześnie sporo fachowo działających firm, które zaoferują nam metody całkowitej eliminacji spuszczela . Pokaźna część z nich opiera się na wykorzystywaniu gazów, jakie są zupełnie neutralne dla struktury drewna. www.ratmar.com/nasza-oferta/zwalczanie-szkodnikow-drewna-wyrobionego


Pod jakimkolwiek pretekstem nie możemy zdecydować się na rozwiązania chemiczne, gdyż mogą one zetrzeć drewnianą powłokę posiadanych przez nas obiektów, czego za wszelką cenę pragnęlibyśmy się ustrzec. Kilkukrotne przeprowadzenie tego typu zabiegu pozwoli nam funkcjonalnie usunąć spuszczela z magazynowanych przez nas drewnianych obiektów. Źródło: www.ratmar.com/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-07 10:01:51
Tagi: drewno, drzewo, pasożyt

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo