Jak odpowiednio firmy realizować mogą racjonalną i zgodną z przepisami gospodarkę odpadami przemysłowymi.

Przy niewielkich firmach które się zajmują produkcją albo usługami niezwykle ważne są kwestie wiążące się z odpowiednią gospodarką odpadami przemysłowymi. W ostatnim czasie bardzo duży nacisk kładziony jest na te właśnie rzeczy, nie tylko poprzez uchwalanie coraz restrykcyjniejszych regulacji prawnych, ale także z powodu rosnącej świadomości środowiska biznesowego.
A jeżeli nawet ktoś nie jest przekonany co do tego, że faktycznie przez prawidłowe postępowanie z odpadami pomaga naszej planecie, to na pewno do właściwych zachować zmotywują go ewentualne konsekwencje.

oczyszczalnie ścieków
Napisał: SuSanA Secretariat
Na podstawie: http://www.flickr.com
A te poważnie wyglądają, bowiem w przypadku jakichkolwiek wykroczeń związanych ze szkodzeniem środowisku trzeba się liczyć z tym, że będzie trzeba zapłacić jakąś wysoką karę. Dlatego też właściciele firm zaczynają coraz bardziej dbać o te sprawy, zwłaszcza że możliwości jest rzeczywiście dużo. Niektórzy właściciele wybierają takie wyjście, że wszystkie wyprodukowane odpady są gdzieś gromadzone, a następnie wywożone przez specjalistyczną firmę. Takie rozwiązanie ma liczne zalety, ale trzeba posiadać jakieś miejsce na wszystko i niestety trochę płacić firmie, która będzie się zajmowała wywożeniem. Drugą możliwością będzie wykorzystanie różnych sprzętów do wstępnego oczyszczania produkowanych odpadów, na przykład separatory koalescencyjne wykorzystywane są do tego, aby oddzielać ropopochodne produkty oraz oleje od pozostałych ścieków.

Istotną rzeczą w większości firm właśnie będzie radzenie sobie ze ściekami, jakie przecież są wytwarzane, i to niekiedy w dużej ilości. Na szczęście jeszcze do niedawna nagminne odpływy gdzieś do pobliskich rowów już przestają mieć miejsce, bowiem grożą za to dotkliwe kary. Jeśli w danej miejscowości doprowadzona jest kanalizacja - pod tym linkiem, to najlepszym sposobem będzie podłączenie do niej swojego budynku, zresztą przepisy tego wymagają. Jeżeli kanalizacji nie ma, to pozostają dwie możliwości, czyli lokalne oczyszczalnie ścieków - . SzambaSzamba (http://www.ajpszamba.pl/) są rozwiązaniem tańszym i łatwiejszym w wybudowaniu, jednak mają jeden zasadniczy minus wadę.
Mianowicie trzeba je systematycznie opróżniać, a to wiąże się z kolejnymi, nierzadko całkiem sporymi kosztami. I niestety nie można o tym zapomnieć, ponieważ zbiorniki nie mogą się przepełnić.

Ekologiczne oczyszczalnie - ścieków początkowo potrzebować będą nieco większej inwestycji, lecz w późniejszym okresie użytkowania zwrócą się one dość szybko. Wynika to z faktu, że takie oczyszczalnie są prawie bezobsługowe, a dobrze zaprojektowane i wykonane bez najmniejszego problemu wytrzymają kilkadziesiąt lat użytkowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-08 09:52:49
Tagi: oczyszczanie, odpady, Zbiorniki, oczyszczalnie, odprowadzanie ścieków

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo