Karmy dla psów i kotów - gwarancja ważnych witamin, dających pupilkom zdrowie i doskonałe samopoczucie

Każdy, kto posiada kota lub psa zdecydowanie ma na uwadze, jak poważną rolę pełni prawidłowe wyżywienie zwierząt, co gwarantuje im zdrowie jak i energię. Powinniśmy pamiętać, iż to właśnie na właścicielach spoczywa ogólna odpowiedzialność za czworonogi, a co za tym idzie wypada zadbać o to, aby wybierać takie karmy dla psów i kotów, jakie spełniają wszystkie potrzeby.

kot
Napisał: Rocky Mountain Feline Rescu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwościom, że warto zatroszczyć się o menu naszych pupilków, ponieważ to właśnie od niego w ogromnej mierze zależy ich odpowiednie zdrowie oraz doskonałe samopoczucie- więcej o autorze.

Zdecydowanie powinniśmy zadbać o to, aby posiłki naszych zwierząt były bogate we wszelkie składniki odżywcze. Karma dla psa musi być przyrządzona tak, aby była ona nie tylko smaczna, ale również bogata w istotne witaminy, za sprawą których piesek jest w stanie cieszyć się doskonałą dawką energii, jaką może wykorzystać podczas różnorodnych zabaw lub spacerów. Karmy dla kotów również są niezwykle bogate w różnorodne składniki odżywcze, jednak niewątpliwie są one bardziej delikatne niż karma dla psa a także charakteryzują się nieco inną konsystencją.

Powinniśmy pamiętać, że zwierzęta podobnie jak ludzie cechują się różnorodnymi gustami, które zazwyczaj decydują o tym, na jakie dania znajdują ochotę kotki, czy pieski. Tak samo karmy dla kotów, jak również dla psów są dziś dostępne w imponującej gamie smakowej, dzięki czemu każdy właściciel może wybrać takie posiłki, za jakimi najbardziej przepada jego zwierzątko . Bez wątpienia należy zadbać o to, aby koty i psy miały podawane prawidłowe dawki posiłków w ciągu dnia, co nie zawsze jest prostą sprawą.piesek
Napisał: EVERYMAN FILMS LTD (EVERYMAN FILMS LTD)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Większość zwierząt nie potrafi kontrolować swojego apetytu, jednak to właśnie dzięki odpowiednio zważonym oraz zapakowanym karmom mamy możliwość, aby określić wymagane porcje określonych posiłków.

Każdy, kto posiada psa lub inne zwierzątko powinna zdawać sobie sprawę, iż to dokładnie na opiekunie spoczywa szczególna odpowiedzialność za pupilka. Prawidłowe odżywianie niewątpliwie jest podstawą do zapewnienia zwierzętom idealnego samopoczucia oraz zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób- królik miniaturka. Powinniśmy pamiętać, że to jedynie dzięki profesjonalnie przygotowanych karm możemy mieć pewność, że posiłki naszych pupilków są kompletne i podawane w odpowiednich dawkach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-22 09:30:47
Tagi: Menu, zwierzęta, Energia, posiłki, jadłospis, składniki odżywcze

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo