Jak musi wyglądać gabinet weterynarza? O jakiego typu rzeczach koniecznie trzeba wiedzieć?

Czy łatwo otworzyć punkt weterynaryjny? Jeżeli chcemy to zrobić musimy poznać tych parę zasad. Taki lokal powinien być wyposażony w gabinet przyjęć z poczekalnią, aparaturę oraz sprzęt dopasowany do świadczonych przez nas usług.

Co rozumiemy poprzez tego typu sprzęt? Wszelkie przyrządy niezbędne do leczenia zwierząt, lecz również te profilaktyczne i kontrolne urządzenia, jak wagi do ważenia zwierząt. W takim gabinecie muszą być schowki do przechowywania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, pomieszczenie sanitarne i socjalne.pies u weterynarza, weterynarz
Napisał: Lubasja de Rycke
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z założeniem gabinetu weterynaryjnego są związane równie inne, prawne kwestie. Jeśli klinika jest zakwalifikowana jako gabinet weterynaryjny - sprawdź promocje na kropelki na pchły dla kota: www.superzoomarket.com/preparaty-do-zabijania-pasozytow-zewnetrznych - powinna spełniać różnorakie wymagania, czyli znajdować się w odrębnym budynku lub lokalu lub także stanowić odosobnioną część nieruchomości. Pokój przyjęć z poczekalnią powinien znajdować się na poziomie parteru, może być również w suterenie, jednak tylko jak dostępne jest oświetlenie naturalne dostosowane jasnością do rodzaju świadczonych usług. Inne pomieszczenia gabinetu weterynaryjnego mogą mieścić się już na różnych piętrach. http://www.wagi-elektroniczne.pl/

Dalsze wymogi odnoszą się do tego, że ściany powinny być wykonane z materiałów gładkich, jakie są łatwo zmywalne, ale i odporne na działania wilgoci i środków dezynfekujących. W gabinecie przyjęć lub zapleczu sanitarnym powinna być umywalka z zapewnioną ciepłą oraz zimną wodą, środki do mycia i dezynfekcji rąk, jak również jednorazowe ręczniki razem z koszem na zużyte ręczniki. Parapety w tego rodzaju miejscu muszą być wykończone materiałem trwałym oraz gładkim, odpornym na działanie wody i środków dezynfekujących.

Ważne jest, iż jak usługi weterynaryjne będą wykonywane z użyciem narzędzi i sprzętu wielokrotnego użytku, to pokój przyjęć musi być wyposażony w autoklaw albo też aparat do sterylizacji na suche powietrze. Jeżeli na miejscu będę robione zabiegi w znieczuleniu ogólnym, to pokój przyjęć powinien być wyposażony w sprzęt do dożylnego dozowania leków. Nie trzeba także pewnie przypominać, że każda z rzeczy w gabinecie musi być utrzymana w sterylnej czystości. Odnosi się to do najważniejszych urządzeń, jak i tych mniej istotnych, jak wagi weterynaryjne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-17 11:01:58
Tagi: umywalka, poczekalnia, sterylizator, sterylizacja

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo