Zadajemy sobie pytanie - jakim sposobem być eko i w jakim celu

Termin "ekologia" na dobre już się wpisał do powszedniego słownictwa. Ochrona środowiska i rozumowe wykorzystanie jej rezerw, to problemy, jakie stały się rzeczą całej ludzkości. Jeżeli sądzimy, iż nasza postawa oraz przedsięwzięcia nie mają znacznego wpływu stan środowiska , to nic w wyższym stopniu błędnego. Żeby nie natężać niepomyślnych zmian w naturze, dobrze jest zacząć od siebie.
ekologia
Napisał: Baltimore RecNParks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Życie pod znakiem eko nie oznacza rezygnacji z powszechnie przyjętych wygód życia. Owszem, wymaga to na początku samodyscypliny a także wpojenia sobie określonych poprawnych przyzwyczajeń, ale korzyści które dzięki tym świadomym wyborom uzyskamy będą miały wpływ nie tylko na ochronę środowiska naturalnego, ale przyniosą także realne korzyści nam samym. Większości z nas na myśl o postawie ekologicznej przychodzi do głowy wymóg segregacji odpadów a także używanie płóciennych toreb zamiast rozpowszechnionych reklamówek jest to absolutnie nieodzowny pierwszy krok do życia w zgodzie z naturą. Recykling w wielu rejonach świata stał się fragmentem codziennego życia. Wszyscy odpowiedzialni obywatele wsi oraz miast segregują śmieci, gdyż mają świadomość dobrodziejstw, które z takiego działania płyną. Dzięki recyklingowi umożliwiamy wtórne wykorzystanie odpadów oraz maksymalną ochronę surowców naturalnych- .ekologia
Napisał: USDA NRCS South Dakota
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na co dzień winniśmy też unikać produkowania zbędnych odpadków i próbować wykorzystywać wtórnie pewne produkty. Wystarczy np. w czasie grilla bądź przyjęcia urodzinowego nie korzystać z plastikowych, jednorazowych talerzyków i sztućców. Na sprawunki zabierać materiałową torbę.

Jednak na tym etapie tak naprawdę dopiero rozpoczyna się prawdziwa ochrona środowiska (link tu...). Ważnym aspektem jest oszczędzanie wody oraz energii, co bezpośrednio będzie miało dla nas wymiar w formie niższych rachunków. Warto zatem pamiętać o tym żeby wyłączać po użyciu bądź na noc światło, ekran komputera. Dobrze jest także nauczyć się korzystać z natrysku zamiast ablucji, z kolei w trakcie szczotkowania zębów zakręcać kurek z wodą.

Dobrym wyjściem są też tzw. przydomowe oczyszczalnie ścieków. Reguła działania przydomowych oczyszczalni ścieków oparta jest na biologicznych procesach naturalnych dzięki którym zanieczyszczenia mieszczące się w ściekach zostają rozłożone na proste związki mineralne, nieszkodliwe dla środowiska . By odnaleźć producenta proponującego oczyszczalnie ekologiczne wystarczy wbić w internecie zwrot: producent biologicznych oczyszczalni- polecam przeczytać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-25 11:52:32
Tagi: woda, środowisko, ochrona