Elektryczna obroża dla psa metodą całkowicie bezpieczną.

tresura psiaków, ucieczki czy ciągłe szczekanie zwierzaka to problem, z którym ich właściciele zmagają się na każdym kroku. Mówi się, że zwierzęta domowe posiadają umysł dziecka dwuletniego, co może utrudniać ich tresurę.


elektryczna obroża dla psa
Napisał: Martin Thomas
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest jednak metoda, która przychyla się ku ujarzmieniu psa, a dodatkowo jest w pełni bezpieczna.


obroże elektryczne
Napisał: Wolfgang Lonien
Na podstawie: http://www.flickr.com


Elektryczna obroża dla psa (Elektryczne obroże dla psów) jest sposobem, który znacznie pomaga w rozwiązaniu problemów, takich jak między innymi męczące szczekanie, niszczenie kanap, ciuchów lub mebli, jak również ucieczki podczas spacerów oraz targanie smyczy. Obroża jest sterowana za pomocą – bardzo często – pilota, lecz istnieje również możliwość, w przypadku ucieczek, instalacji odpowiednich linek połączonych z obrożą elektryczną. W momencie próby przekroczenia danego terenu, urządzenie wysyła impuls, za pomocą którego zwierzę rezygnuje z kolejnych harców. Pozornie mówi się, że obroże elektryczne są niebezpieczne, ale obecnie prawdą jest, iż zwierzęta w żaden sposób nie są krzywdzone. Są one całkowicie zaufane oraz używane także przez właścicieli tresowanych psów, bądź także samych treserów.
Dostępna jest również obroża antyszczekowa (Sprawdź tutaj), która kontroluje szczekanie psa. Posiada ona czujnik, który po aktywacji jest zlokalizowane w okolicach krtani czworonoga. Każdy model ma inne właściwości – niektóre po aktywacji za pomocą ultra-dźwięków uwalniają zapach nieprzyjemny dla psa, bądź też elektryczne impulsy.


Ponadto, obroże te są wodoszczelne, dzięki czemu nie uszkodzą się po kontakcie z wodą. Można również sterować nimi zdalnie – automatycznie lub ręcznie. Obroża antyszczekowa jest zasilana baterią, istnieje możliwość automatycznego dopasowania jej do zwierzaka lub głośności szczekania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-31 09:13:13
Tagi: zwierzę, tresura, problem, psów

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo