Jak urządzić terrarium dla żółwia? O jakich zasadach należy nie zapominać?

Żółwie są to niezwykle ciekawe istoty, które są łatwe do hodowania. Niepotrzebna będzie żadna interakcja z żółwiem, a więc nie musimy z nimi bawić albo zastosować jakichś konkretnych zabiegów.


Żółwie jednak podobnie jak wszystkie istoty żywe posiadają pewne wymagania, a najważniejsze odnoszą się do urządzenia jego domu, zwanego terrarium.


Z początku należy się przekonać, że terrarium dla żółwia będzie odpowiednio duże. Zasada jest taka, iż ostateczne terrarium musi posiadać pojemność około 200 litrów, z każdy kolejnym żółwiem wielkość powiększa się o 100 litrów. Prosto jest więc wyliczyć, że jak posiadamy na przykład dwa żółwie to wtedy akwarium powinno mieć 300 litrów pojemności.
Najbardziej optymalny Wybór to gotowe akwaria przystosowane dla żółwi. Posiadają one wyspę i podest, po którym nasz zwierzak jest w stanie swobodnie oraz z łatwością wyjść ponad powierzchnię wody. Koniecznie jednak trzeba skontrolować, czy na w ten sposób przygotowanej wyspie pomieszczą się wszystkie istoty, jakie posiadamy w akwarium. Takie przygotowane już do hodowli żółwi akwaria zapewni specjalistyczny sklep terrarystyczny (sklep z asortymentem terrastycznym). Możemy w nim kupić do tego wiele innych przydatnych akcesoriów.


dziecko, kot
Napisał: Hsu Chi-Wen
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do terrarium z pewnością należy kupić filtr, bo żółw dużo szybciej niż rybki brudzi. Potrzebuje więc filtra być może nawet i dwa razy silniejszego oraz wydajniejszego. Najbardziej zalecane są kubełkowe filtry, które powinniśmy czyścić razem z całym akwarium raz na pół roku.


Niezbyt właściwe zaś są kaskadowe filtry, gdyż są za mało efektywne. Zawsze zakupmy najlepszy sprzęt, ponieważ będzie on gwarantował, iż zachowamy porządek, a co najważniejsze nasz żółw stanie się naprawdę radosny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-10 16:47:09
Tagi: dom, efekty, Wybór, kupić, terrarium