Hodowanie a także pielęgnowanie psów - czyli, cojakie rzeczy musimy wiedzieć na temacik rasy Labrador Retriever

Posiadasz hodowlę piesków? A być może chcesz po prostu kupić szczeniaczka? W naszym artykule opowiemy Ci o hodowli a także pielęgnacji rasy typu Labrador Retriever!


hodowla psów, jest w obecnych czasach dosyć popularnym oraz lukratywnym zajęciem.


Rybki
Napisał: Patrik Tschudin
Na podstawie: http://www.flickr.com


To samo dotyczy hodowli Labradorów. By dobrze funkcjonowała hodowla labradorów, istotne jest, by pieski były otaczane ciepłem oraz należytym spokojem, z dodatkiem dużą dozą zabawy. Rasowe Labradory wyszczególniają się paroma ważnymi częściami, którymi bywają: wygląd ogólny (charakterystyczne oczy, uszy, szczęki, szyjka, przednie kończyny, korpus, kończyny tylne, ogon), charakter, chód, szata, oraz temperament oraz rozmiar. Kiedy już kupimy owego szczeniaka, należy o niego dobrze dbać. W tego typu wypadkach pielęgnacja bywa nadzwyczaj ważna...
Pielęgnacja labradora, to pielęgnacja (sprawdź jak pielęgnujemy ogrody we Wrocławiu) każdej części jego ciała, choć są jego elementy, które nie wymagają zbyt dużych zabiegów (labrador pielęgnacja - Oczka labradora nie trzeba zbyt mocno pielęgnować, jednak jeśli pojawią się jakiegoś typu "wycieki" czy zaczerwienienia, należy przejść się do lekarza weterynarii by dowiedzieć się, co jest nie tak. Jeśli chodzi o uszka, to powinny być w środku różowe, bez nalotów i wydzielin. Zęby psa - a szczególnie zęby mleczne - nie należy pielęgnować, albowiem te jak jest wiadome wypadną, Należy jednakże w takim wypadku dawać mu gryzaki, by nie uszkadzał nam mebli.


Dorosłe psy zaś jak otrzymują suchą karmę same sobie czyszczą zęby. Sierść jest wyznacznikiem czy piesek jest zdrowy - jeśli błyszczy oraz wygląda zdrowo, to oznacza, iż pies bywa zdrowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-15 13:14:56
Tagi: dom, pielęgnacja, hodowla, lekarz, kupić

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo