Ekologiczne wykorzystanie wody deszczowej w domu

Jesienna szaruga sprzyja zastanawianiu się nad tym co wokół nas. Lubię jak o 16 robi się już szaro na świecie. Można sobie wtedy bez pośpiechu przycupnąć i popatrzeć w deszcz. Lubię sobie w taki czas myśleć o rożnych rzeczach. Mam nieduży ogródek i patrząc w jego stronę pomyślałem jak bardzo dużo wody się trwoni. Pewnego dnia zacząłem zastanawiać się co można z tym fantem poczynić, zwłaszcza iż mam malutkie dzieci, i pragnąłbym by żyły w możliwie czystym środowisku.
pojemniki na śmieci, segregacja odpadów
Na podstawie: http://environmental.kingspan.pl/


Ponieważ zaś twierdzę, że zaczynać zmianę świata na lepsze trzeba od siebie postanowiłem wystarać się o pojemniki na deszczówkę żeby wykorzystać ją następnie do podlewania ogrodu w suche dni . Zanurzając się więc w temacie, poniechałem jednak szybko pierwotnego planu, aby w charakterze zbiornika wykorzystać starą beczkę na kapustę, która do tego czasu zalegała w składziku. Powodem zmiany decyzji był fakt, że takie pojemniki na deszczówkę nie ochronią dostatecznie zawartości przed promieniami słońca, co może powodować rozwój glonów przez co zapoczątkować procesy gnilne, a nawet spowodować iż nie będzie ona zdatna do podlewania ogródka.


Najnowocześniejsze ekologiczne pojemniki zaś, wykonane są z bardzo odpornego tworzywa sztucznego, dzięki czemu woda znajdująca się w środku nie nagrzewa się i nie ma tam dostępu światło. Ekologiczne pojemniki na na wodę opadową możemy spożytkować nie tylko jako źródło wody do nawadniania ogrodu podczas gdy nadejdzie susza, ale również jako źródło wody do przeznaczeń gospodarczych. Rzecz jasna taka instalacja zasilająca lokal mieszkalny wymaga nieco nakładu pracy i funduszy.


Trzeba będzie przykładowo powiązać ekologiczne pojemniki z kanalizacją deszczową, by zabezpieczyć się przed nadmiernie wysokimi opadami, które mogłyby powodować przepełnienie zasobników i nieznaczny potop sprawdź pełną ofertę na . Dla bardziej zamożnych użytkowników wykonalne jest zastosowanie elektronicznego kierowania podobną instalacją, które może podwyższyć efektywność instalacji, a dzięki temu jeszcze bardziej podwyższyć oszczędność wody .
Na koniec wypada dodać, że ekologiczne pojemniki można swobodnie łączyć se sobą dla osiągnięcia coraz większych oszczędności wody . Dzięki podobnej instalacji nie dość że zatroszczymy się o środowisko naturalne lecz i o swoją kieszeń.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-04 02:12:54
Tagi: dom, instalacja, deszczówka

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo