Na co należy zwrócić uwagę planując ogrodzenie idealnego ogródka.

Planując ogród należy zastanowić się jak go ogrodzić. Do wyboru mamy betonowe płoty które najbardziej mogą chronić naszą intymność przed okiem ciekawskiego spacerowicza.


Ogród da się ogrodzić metalowym ogrodzeniem. Zabieg ten jednak nie zawsze będzie pasował do wystroju ogródka. Industrialne metalowe ogrodzenie w wielu przypadkach będzie wprowadzało dysonans do ukochanego ogrodu, te są bardziej odpowiednie aby ogrodzić posesje.Zostaje więc klasyczny drewniany płot zęby (polecamy (więcej dowiesz się na tej stronie)) zastosowanie siatki.


Jeśli nasze finanse nie pozwalają na ogrodzenie ogrodu kosztownym materiałem warto pomedytować nad siatką. Ogrodzenia Siatkowe są dobrą możliwością - ogrodzenia siatkowe. Siatka która jest rozciągnięta pomiędzy metalowymi słupkami lub ramą jest niedorgim i powszechnym sposobem. Wpasowuję się również do ogrodzenia ogródka w mieście czy poza nim jak i na wsi. To łatwe i skuteczne rozwiązanie, doskonale chroni ogród przed niechcianymi intruzami. Następnym walorem jest taniość surowca oraz prosty montaż. Nie trzeba być specjalistą aby poprawnie i skutecznie powiesić siatkę na słupkach.


http://arad.pl/
Napisał: ARAD
Na podstawie: ARAD


Montując siatkę warto pamiętać o kupieniu słupków na których będzie ona zamontowana. Są to najczęściej metalowe rurki lub pręty o przekroju prostokąta. Słupy te zaślepia się specjalnymi kapturami z tworzywa sztucznego. Pozwoli to chronić słupki przed korozją i zanieczyszczeniem które przez otwór mogło by do niego wlecieć. Montując słupki warto też pamiętać aby były one wkopane w ziemię przynajmniej na 50 cm.


Zapewni to idealną stabilność ogrodzenia naszego ogrodu. Pod ogrodzenie można wylać też betonowe fundamenty co w jeszcze większym stopniu powiększy jego stabilizację i odporni je na nadgryzienie zębem czasu. Takie rozwiązanie polecane jest przez specjalistów przy piaszczystym terenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-23 01:56:48
Tagi: ogród, koszt, beton, sposób, tworzywa