Jak dobrać odpowiednią paszę dostosowaną do potrzeb starszego konia? Zobacz, jakie mamy dla Ciebie porady!

Właściwie dopasowana pasza dla konia praktycznie w każdym wieku bez wątpliwości jest niezwykle ważna - szczególnie jest tak w przypadku koni starszych.
Wtedy organizm zwierzęcia zwykle nie jest już w stanie sam wyprodukować wszystkich składników niezbędnych do właściwego funkcjonowania, więc konieczna jest właściwa suplementacja. Zobacz, jakie pasze najbardziej sprawdzą się w wypadku starszych zwierząt!


Po co starszemu koniowi specjalna pasza?


W wypadku starszych koni w ich organizmie zachodzi szereg niekorzystnych zmian - przykładowo znacząco spowalnia się proces trawienia, zdolność trawienia wszystkich składników paszy, a także zdolność do przyswajania przez organizm wszystkich wartościowych elementów zawartych w paszy. Jednocześnie u starszych zwierząt obserwuje się na przykład zmniejszanie zdolności do rozkładania cukrów znajdujących się w pożywieniu, co może doprowadzić do odkładania się w przewodzie pokarmowym niekorzystnych substancji, które w efekcie mogą doprowadzić przykładowo do powstawania kolek u konia. Właściwie dobrane pasze (wizytówka producenta pasz - NubaEqui) dla koni starszych z pewnością będą w stanie zapobiec takim nieprzyjemnym sytuacjom.


biznes
Napisał: Michael Pollak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jaką paszę wybrać?


Pasze dla koni starszych zdecydowanie muszą zawierać w szczególności niewielką ilość skrobi, zatem nie ma ryzyka, iż będzie się ona odkładała w organizmie zwierzęcia. Równocześnie pasze dla koni starszych mają dużo łatwo przyswajalnego białka, które znacząco wspomoże organizm konia w regeneracji na co dzień.
Potrzebne są także różnego rodzaju mikro- i makroelementy, dzięki którym oczywiście koń (nubaequi.pl/pl/28-pasza-dla-koni-sportowych-rekreacyjnych-pracujacych-) będzie się czuć o wiele korzystniej w ostatnich chwilach swego życia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:25:20
Tagi: owad, czas, koń, pokarm, zwierzę