Jakiego rodzaju składniki mogłoby zawierać musli dla koni i z jakiego powodu warto nim karmić naszego konika?

Jeżeli uważasz, że obecnie konie wciąż karmione są wyłącznie przy pomocy zwykłego siana, to chyba czas na to, żeby zaktualizować posiadane przez swoją osobę informacje.
Kotek
Napisał: Rain Man
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czy też nie lepiej byłoby karmić te wspaniałe zwierzęta przy pomocy o wiele lepszej i w większym stopniu zbilansowanej paszy?


Dla przykładu nawet nieco podobnej do takiej, którą my powinniśmy spożywać na śniadanie? Naturalnie skład takiego pożywienia jest odmienny niż dla człowieka, ale nadal zapewniałby wszystko to, co byłoby dla konia najlepsze. Doskonałym przykładem tego typu karmy jest musli dla koni, jakie posiada m.in. siano z lucerny, płatki jęczmienne oraz kukurydziane oraz zapewniające doskonałe trawienie łupiny z nasion lnu. W tego typu karmie nie występuje owies, ale zamiast niego jest tam wysoka zawartość węglowodanów, która służy poprawie wytrzymałości w czasie treningów. Posiada także wpływ na przybieranie na wadze. Z kolei lucerna może zaopatrzyć rumaki w bardzo bezcenny oraz wysokowartościowy wapń.


Podobnie jak w przypadku musli dla ludzi, tego typu karma dla koni również wymaga odpowiedniego dawkowania. W przypadku kucyków czy koni młodych, wystarczy tylko od 100g do 250g musli, natomiast w przypadku koni rekreacyjnych dawkowanie winno wynosić od 300 do 600 g dziennie. O wiele bardziej znaczących porcji potrzebują konie wyścigowe, gdyż w ich wypadku powinno to być aż 15 kilogramów musli na dzień.
Wspomniane musli oferowane jest w opakowaniach o wielkości dwudziestu kg i zawiera ponadto niacynę A, D3, E i biotynę, cynk czy selen i wapń. Karma ta stanowi zatem doskonałe źródło niezbędnych do poprawnego funkcjonowania należącego do nas konia wyposażenie stajni witamin i innych składników mineralnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:27:26
Tagi: czas, karma, zwierzaki

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo