Każdy, kto prowadzi stadninę, pragnie, aby jego konie były zdrowe i piękne - z tego powodu karmi je najlepszymi dostępnymi paszami wraz z otrębami

Stadnina jest najfajniejszym miejscem dla miłośników koni. Zwykle właściciele hodują więcej niż kilka okazów. Każdy zwierzak powinien mieć własny boks i odpowiednią dawkę paszy.


Szelki
Napisał: Isa Costa
Powinno się również dbać o jego czystość.


Uczucie do koni może rosnąć w człowieku wiele lat albo eksplodować ogromnym ogniem. I jeśli trafi już nas strzała amora, to pozostanie ona z nami aż do śmierci. Niektórzy swoją miłość do rumaków przerabiają na biznes i zakładają stadninę. Będą zobligowani wówczas zmierzyć się z wieloma kwestiami. Najważniejsza jest taka, że konie uwielbiają czystość i regularne przebieżki. Żaden nie chce przebywać w stajni. Wtedy w ich oczach pojawia się smutek. Jeśli chcemy, by nasze konie były zdrowe powinniśmy również karmić je paszami najwyższej jakości. Warto do jedzenia wsypywać też suplementy, które wspomogą układ immunologiczny koni i wspomogą ich mięśnie. Najlepszym rozwiązaniem wydają się być otręby ryżowe dla koni. Są one bogate w tłuszcze, a szczególnie w kwas felurowy. Dowiedziono już w XX wieku, że wpływa on dobrze na rozwój tkanki mięśniowej. Poza tym, otręby są bogate w witaminy E i te z grupy B. Witamina E jest szalenie ważna w procesie powstawania układu immunologicznego, a witaminy B są niezbędne dla układu nerwowego. Otręby są wysokokaloryczne.


Ma to wielkie znaczenie dla koni sportowych, gdyż zbyt mała ilość kalorii i powiązany z tym brak energii może grozić nie tylko ostatnim miejscem w wyścigu, ale również problemami ze zdrowiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:00:02
Tagi: WC, miejsce, właściciel, problem, suplement