Ostatnimi czasy coraz częściej mówi się o zdrowym jedzeniu i o produktach, które należy spożywać w większych ilościach

Rodacy mają dość dużą skłonność do spożywania mięs. Bierze się to częściowo z naszej tradycji i z klimatu, w którym funkcjonujemy. Musimy mieć więcej tłuszczów, gdyż zdarzają się u nas mroźne zimy.


Mimo tego iż dieta śródziemnomorska jest bardzo zdrowa, to znów tak bardzo nie sprawdza się w naszej ojczyźnie.


oświetlenia
Na podstawie: flickr.com
pszczoła spijająca nektar z kwiatu
Napisał: Alexandru Panoiu
Na podstawie: http://www.flickr.com


trening


Zostało udowodnione analizami, że w zimnym klimacie ludzie potrzebują dużo tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, aby dobrze funkcjonować. Jednak, nie zawsze powinien być to przecież drób. Przywykliśmy do nich, gdyż jest to dość niedrogie mięso oraz ogólnie dostępne w niejednym sklepie. Warto byłoby jednak pomyśleć o zdrowszym zamienniku. Świetnym pomysłem są ryby. Ich spożywanie zaleca się maluchom, gdyż dalej Centrum Stomatologiczne WELLDENT kwasy omega 3 dodatnio wpływają na rozwój mózgu. Najlepsze będą zatem: śledź i makrela. To dobra wiadomość, ponieważ wszystkie te gatunki możemy wyłowić w Morzu Bałtyckim. Trzeba jednak przypomnieć to, że istnieją takie gatunki ryb, których należy unikać. Są to zwykle ryby hodowane w stawach w Azji. W ostatnim czasie zdradzono w jak fatalnych warunkach w Wietnamie hoduje oraz rozmnaża się choćby pangę. Trzeba jej zatem unikać. Jednak nie może mieć to wpływu na nasze ogólne jedzenie ryb.


Co najmniej dwa razy w tygodniu muszą lądować one na naszym stole. Na obiad lub na kolację, z patelni lub wędzone - nie ma to żadnego znaczenia. Po prostu powinniśmy pokochać ryby i spożywać je regularnie, gdyż są niebywale zdrowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:01:27
Tagi: dom, gatunki, ko, życie

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo