Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, wobec tego powinniśmy chcieć zrobić wszystko, żeby troszczyć się o jego bezpieczeństwo

Ci, którzy kochają zwierzaki, twierdzą, że pies jest najwierniejszym towarzyszem życia i prawdziwym przyjacielem. Należy zatem spróbować odwdzięczyć mu się za jego bezgraniczne przywiązanie i dbać o jego zdrowie.


Zwykle staramy się tak żywić naszego czworonoga, żeby mu nie zaszkodzić.


apartamentowce
Napisał: Wawel Service
Na podstawie: Wawel Service
krewetki
Napisał: Hani Arif
Na podstawie: http://www.flickr.com


zdrowie
Napisał: Tony Alter
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zamawiamy najlepsze karmy, aby jego sierść była błyszcząca, a oczy i uzębienie zdrowe. Kiedy musimy, to odwiedzamy weterynarza i szczepimy swojego pupila. Musimy też zadbać o to, aby nie męczyły go żadne pchły albo inne szkodniki. Najlepsza wtedy jest obroża, która będzie nasączona odpowiednim płynem. Ochroni ona naszego pupila przed kłopotliwymi intruzami, które miałyby zamiar zamieszkać w jego sierści. Obroża - strona tutaj - rzecz jasna posiada jakąś datę przydatności, dlatego trzeba pamiętać, by ją regularnie wymieniać. Dobre są również takie obroże, na których można napisać adres oraz telefon właściciela. Jeśli nasz pies zgubiłby się gdzieś na spacerze, to ktoś go pewnie znajdzie.

Poszukujesz fascynujących informacji na omawiany wątek? Bardzo dobrze się składa, ponieważ polecany serwis ma informacje warte uwagi, które są też bardzo ciekawe.

Wówczas będzie mógł do nas zadzwonić. Oszczędzi nam to mnóstwo trosk oraz nerwów. Nie będziemy zmuszeni też dzwonić do wszystkich schronisk w mieście, aby zapytać czy trafił do nich pies, który wygląda jak nasz. Obroża pokaże także, że psiak nie jest bezpański.


To może pomóc i uratować naszego psiaka przed okropnym zamknięciem w schronisku. Pamiętajmy, żeby kupować certyfikowane obroże, które będą dostosowane do wieku i wielkości naszego psiaka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:25:20
Tagi: sierść, ludzie, zwierzę, kupować, obroża