Co robić ze zużytym sprzętem AGD?

Kupując nowiuteńki sprzęt AGD, często nie wiemy co zrobić ze starym. Przekazać na złom? Wypchnąć na śmietnik? Podpowiadamy co zrobić w takiej sytuacji, aby nie łamać prawa i nie zatruwać otoczenia.


Pomimo, iż sprzętu AGD nie wymieniamy nazbyt często, w końcu jednak przychodzi taki moment.
utylizacja sprzętu agd wrocław


Czy to w skutku awarii, czy wymiany na nowszy model, czy przenosin, będziemy zmuszeni podjąć decyzję, co zrobić ze starym urządzeniem. Wiele osób decyduje się w takim przypadku, na wyrzucenie oprzyrządowania na śmietnik. Nie zdają oni sobie jednak sprawy, że w ów sposób narażają się na duże kary finansowe. Jeżeli dokonujemy kupna nowego urządzenia, sklep zobligowany jest do nieodpłatnego obrania zużytego sprzętu. Sklep nie pokryje jednak kosztów jego transportu z naszego mieszkania. Musimy go donieść do sklepu samodzielnie, albo uzgodnić ze zbywcą jego przyjęcie. Rozwiązanie owo posiada jednakże ograniczenia. Zbywca odbierze od nas wyłącznie przyrząd takiego samego rodzaju jak też w takiej samej ilości co zakupiony. Oznacza to, iż oddajemy lodówkę za chłodziarkę i piec za piekarnik.


WWW
Napisał: Bull3t
Na podstawie: http://www.flickr.com


Utylizacja sprzętu AGD Wrocław - w takowym punkcie można za darmo oddać zniszczony rynsztunek. Niezbędne będzie jednakże samodzielne przyniesienie takiego sprzętu. Adresy takich miejsc znajdują się na stronach internetowych urzędu gminy lub miasta.
Następnym sposobem pozbycia się zużytego sprzętu AGD będzie skorzystanie z usług przedsiębiorstw, specjalizujących się w przyjmowaniu takich urządzeń. Każda tego rodzaju firma musi być wpisana do wykazu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:49:28
Tagi: olej, firma, Urządzenia, firm, śmietnik

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo