Kociak w domu – jak zadbać o ulubionego pupila?

Kot jest niezwykle sympatycznym zwierzakiem, dlatego bardzo dużo osób decyduje się na posiadanie kociaka. Zanim jednak w naszym domu pojawi się kociak powinniśmy się porządnie do tego przygotować.


Każdy kocur potrzebuje miski do jedzenia, miejsca przeznaczonego do spania, akcesoriów do dbania o sierść, ale także kuwety, w której będzie mógł załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. W sklepach znajduje się bardzo duży wybór kuwet dla kotów. Znaleźć można wśród nich takie naprawdę proste , a jednocześnie tanie, ale także i takie, które w niczym nie przywodzą na myśl plastikowego prostokątnego pojemnika. Do kuwetypotrzebny jest bez wątpienia również piach lub żwirek.

Zdecydowanie częściej wykorzystywany jest żwirek - przeczytaj więcej o drewniany żwirek dla kota- zapraszamy serdecznie -. Jest on także dostępny w ogromnym wyborze. Począwszy od naprawdę tanich, kończąc na kosztujących więcej silikonowych. Ostatnio wśród kocich żwirków pojawiła się nowość: żwirek drewniany dla kota. Coraz częściej kupowany żwirek drewniany dla kota produkowany jest z materiałów naturalnego pochodzenia - wypróbuj żwirek dla kota z drewna. W jego składzie znajduje się bardzo drobne siano, makulatura oraz drewno. Jest całkowicie biodegradowalny. Oferowany jest w opakowaniach mających różną wielkość, w wersji zbrylającej się lub nie. Obowiązkowo trzeba pamiętać, aby zakupić również łopatkę do usuwania żwirku z kuwety oraz parę zabawek. Żwirek warto kupować w sporej ilości - na zapas.
kot
Napisał: Matthias Ripp
Na podstawie: http://www.flickr.com


Należy zatroszczyć się także o dobrze dobraną karmę dla naszego małego kotka. Nie wolno zapominać, że kotom szkodzi krowie mleko. Do picia podawać trzeba im albo odpowiednie mleko dla kotów, albo zwykłą wodę. Kotu trzeba zapewnić także możliwość ścierania pazurów. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku kociaków, które cały czas spędzają w domu. W sklepach z artykułami dla zwierząt jest wielki wybór najróżniejszych drapaków dla kociaków.


Przynosząc do domu kociaka, należy wybrać się z nim do lekarza weterynarii. Nasz mały domownik musi przejść serię niezbędnych szczepień, trzeba też będzie go odrobaczyć. A czym karmić kociaka? Można karmić go gotową suchą karmą, karmą z puszki, ale można też podawać mu świeże mięso. Kotom nie wolno podawać kości, przede wszystkim tych z drobiu. Mięso, które podajemy kociakowi musi być świeże. I jeszcze mała uwaga: nie karmimy go resztkami będącymi pozostałością naszych posiłków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:23:10
Tagi: akcesoria, kuweta, kociak

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo