Pasza przeznaczona dla klaczy źrebnych i karmiących - jak ją dobrać oraz co dobrze jest o niej wiedzieć?

Jedzenie dla koni, podobnie jak jest w wypadku wszelkich innego typu zwierząt, bywa specjalnie przygotowane pod samym względem wartości odżywczych oraz minerałów, potrzebnych dla konkretnej rasy, które mają spowodować nie tylko wzrost ich wytrzymałości i siły, lecz przede wszystkim utrzymać je zdrowe i piękne.


jedzenie
Na podstawie: flickr.com


Jak to się jednakże okazuje, z końmi bywa często jak z naszymi psami - nie każdy z nich przyswaja każdy typ pokarmu i nie wszystkie są zmuszone mu smakować. Nie w inny sposób ma się również sprawa z klaczami, które karmią lub spodziewają się swojego malucha.


pasza dla klaczy
Napisał: Clint Budd
Na podstawie: http://www.flickr.com


Klacze zwykle karmi się w ten sam sposób jak ogiery, lecz jak łatwo się domyśleć, są wyjątki od tej dokładnej reguły, a najważniejszym spośród nich jest ponad wszystko stan naszej klaczy pod względem czysto kobiecym, a więc faktem, czy też bywa ona w trakcie noszeni ciąży. Klacze źrebne potrzebują całkiem inny typ pokarmu no i dotyczy to zarówno tych co są w obecnej chwili w ciąży, jak również tych karmiących małe. Dlatego właśnie ukazały się pasze przeznaczone jedynie dla klaczy będących w tych konkretnych okresach, które najczęściej bywają też przystosowane do danego trymestru w czasie ciąży. Jeżeli bardzo dobrze się po przyglądać, porządna pasza (suplementy dla konia) dla klaczy w tych konkretnych dwóch stanach posiada w znacznej większości formę dobrze znanego nam musli, które to tak naprawdę możemy również w pewnym chwili "przekazać" maluchowi, aby ten "przerzucił" się z pożywienia matki na stały pokarm.
Takie pożywienie ma bardzo wielu dobrych wartości, witamin i minerałów, które nie jedynie nasycą dobrze posiadamy i ich dzieci, ale i również zagwarantują im zdrowie oraz energię potrzebną im na co dzień.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:28:05
Tagi: dom, żywienie, rzeczy, rasy, okaz

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo