W jaki sposób wytresować pieska?

Cześć ludzi pragnie mieć ostrego psa, który pilnował będzie budynku i dobytku.


Większa część jednak fantazjuje o psie przyjacielu, którego można bez obaw wypuścić ze smyczy w parku pełnym innych zwierząt i osób, o psie, z którym można się pobawić, albowiem w każdym z nas jest trochę dziecka i na końcu psie mądrym, który będzie nas słuchał bez względu na okoliczności.


agroturystyka
Napisał: Beau Considine
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tak samo jak ludzie psy mają rozmaite charaktery. Charakter pieska zależy w największym stopniu od 2 czynników: rasy i wychowania. Na naukę nigdy nie będzie zbyt WCześnie. Obroża - kliknij tutaj - elektryczna dla psa jest niezwykle przydatna w trakcie szkolenia pieska.


pieniądze
Napisał: CALVADO.pl
Na początek przyucz psa reagować na jego imię i by przychodził, kiedy wołasz go. Zawsze gdy chcesz przywołać go do siebie krzyknij donośnie jego imię oraz zagwiżdż albo cmoknij. Jeżeli czworonóg nie chce do ciebie przyjść kucnij oraz wyciągnij w jego kierunku ręce. Udawaj, że masz coś w rękach, a to z pewnością zwabi psa. Gdy przyjdzie do ciebie pogłaskaj go. Pod żadnym pozorem go nie goń. Pies pojmie to jako zaproszenie do zabawy „w berka”. Kiedy nawoływanie nie pomaga można spróbować również obrócić się na piecie po czym odejść. Większa część małych zwierząt lęka się utracić pana z oczu i niechybnie za nim błyskawicznie pobiegnie. Z początku nie puszczaj go w miejscach, w których jest dużo innych zwierząt oraz ludzi. Łatwiej ci będzie go nauczyć, gdy nic nie będzie rozpraszało jego baczności.


Pamiętaj - zanim poczniesz spuszczać pieska, wpierw nauczyć go chodzić na smyczy. Jeśli chcesz go ukarać to pokaż mu, że jesteś zły na niego, przykładowo okrzycz go. Pies nie rozumie co krzyczysz, ale wyczuwa uczucia takie jak gniew.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:29:45
Tagi: dom, zabawy, WC, ko, zwierząt