Czy powinniśmy starać się o zwrot podatku z zagranicy? Który dokument będzie konieczny, aby starać się o zwrot podatku z Holandii

Wyjeżdżając za granicę na zarobek dobrze jest mieć na uwadze to, by po powrocie rozliczyć podatek. Można w ten sposób otrzymać całkiem niezłą gotówkę, która okaże się bonusem do wcześniej wypracowanych pieniędzy.


O zwrot podatku z zagranicy dobrze jest się postarać, gdyż często przeliczając na polskie pieniądze otrzymuje spory zastrzyk pieniędzy. Natomiast musimy wiedzieć, że jeśli chcemy starać się o zwrot takiego podatku, to trzeba najpierw rozliczyć się naszym polskim urzędem. Gdy staramy się o zwrot podatku z Holandii potrzebny jest Jaaropgaaf - poznaj więcej. To holenderska karta podatkowa, na jakiej są informacje odnośnie uzyskanych dochodów za poprzedni rok. Tego typu dokument powinien dostarczyć nam pracodawca, u jakiego byliśmy zatrudnieni. Jeżeli natomiast podjęliśmy pracę w kilku miejscach, to powinniśmy uzyskać Jaaropgaaf od wszystkich pracodawców.
zobacz info na pi-tax.pl


Jeśli są dla nas nie do przejścia wszystkie te formalności, brak nam znajomości języka oraz średnio mamy pojęcie jak się za coś takiego zabrać, to nie musimy się obawiać. W Polsce działa dużo firm, jakie wszystkie formalności mogą załatwić za nas. Zwrot podatku z zagranicy w ten sposób zdaje się być o wiele łatwiejszy. Udajemy się w takie miejsce z odpowiednimi dokumentami. Już na miejscu wypełniamy także dodatkowe dokumenty, w jakich podajemy wszelki potrzebne dane.


Składamy podpisy pod oświadczenia jak również upoważnienia, a tego typu firma już wszystkim zajmuje się za nas. My dostajemy później pieniądze na konto i sprawa załatwiona. Musimy natomiast sprawdzić, jak wygląda kwestia prowizji dla takich firm, aby za bardzo nie przepłacić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:21:38
Tagi: podatek, prawa, typ