Czy powinniśmy starać się o zwrot podatku z zagranicy? Który dokument będzie konieczny, aby starać się o zwrot podatku z Holandii

Wyjeżdżając za granicę na zarobek dobrze jest mieć na uwadze to, by po powrocie rozliczyć podatek. Można w ten sposób otrzymać całkiem niezłą gotówkę, która okaże się bonusem do wcześniej wypracowanych pieniędzy.
O zwrot podatku z zagranicy dobrze jest się postarać, gdyż często przeliczając na polskie pieniądze otrzymuje spory zastrzyk pieniędzy. Natomiast musimy wiedzieć, że jeśli chcemy starać się o zwrot takiego podatku, to trzeba najpierw rozliczyć się naszym polskim urzędem. Gdy staramy się o zwrot podatku z Holandii potrzebny jest Jaaropgaaf - poznaj więcej. To holenderska karta podatkowa, na jakiej są informacje odnośnie uzyskanych dochodów za poprzedni rok. Tego typu dokument powinien dostarczyć nam pracodawca, u jakiego byliśmy zatrudnieni. Jeżeli natomiast podjęliśmy pracę w kilku miejscach, to powinniśmy uzyskać Jaaropgaaf od wszystkich pracodawców.


Pitax.pl - rozliczenie PIT online
Jeśli są dla nas nie do przejścia wszystkie te formalności, brak nam znajomości języka oraz średnio mamy pojęcie jak się za coś takiego zabrać, to nie musimy się obawiać. W Polsce działa dużo firm, jakie wszystkie formalności mogą załatwić za nas. Zwrot podatku z zagranicy w ten sposób zdaje się być o wiele łatwiejszy. Udajemy się w takie miejsce z odpowiednimi dokumentami. Już na miejscu wypełniamy także dodatkowe dokumenty, w jakich podajemy wszelki potrzebne dane.
Składamy podpisy pod oświadczenia jak również upoważnienia, a tego typu firma już wszystkim zajmuje się za nas. My dostajemy później pieniądze na konto i sprawa załatwiona. Musimy natomiast sprawdzić, jak wygląda kwestia prowizji dla takich firm, aby za bardzo nie przepłacić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:21:38
Tagi: podatek, prawa, typ

Co znajdziesz na tej stronie?

Tutaj dowiesz się jak przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska i jak zarazić swoim podejściem innych. Przeczytasz o roślinach, które sa pod ochroną, pobuszujesz też w świecie zwierząt. Przekażemy Ci sporo praktyczych rad, ale będziesz także na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami. Warto wiedzieć nieco więcej o mechanizmach wpływających na nasze otoczenie...by żyło nam się lepiej!

Najchętniej czytane

Artykuły według kategorii

Archiwum wpisów

Polecane wideo