Jeżeli chcemy samodzielnie wybrać, komu przekazać 1% podatku, to musimy mieć program, który nam to umożliwia

Jeżeli chcemy przesłać 1% własnego podatku na rzecz danej instytucji, to musimy znać jej numer KRS. W wypadku, kiedy składamy pit poprzez Net, na witrynie Ministerstwa Finansów, po prostu wstukujemy ten numer w odpowiednie miejsce.


Jeśli jednakże do rozliczania pitu używamy specjalistycznego programu, sprawa nieco się komplikuje.
klawiatura
Napisał: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Na podstawie: www.spolecznieodpowiedzialni.pl


Oczywiście nieważne jaki rodzaj zeznania uzupełniamy, czy będzie to pit 37 czy na przykład pit 38, zawsze możemy przesłać 1% wybranej instytucji. Jeżeli jednak korzystamy z darmowego programu, to posiadają one nieraz wpisane wcześniej numery KRS, których nie da się zmienić. Dlatego też dużo osób pragnie odnaleźć program pit bez KRS, aby własnoręcznie wpisać numer czytaj więcej. Trzeba zatem o tym pamiętać podczas wybierania aplikacji do rozliczania pitów.


pit 37
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com


Naturalnie może być i tak, iż dobrana przez aplikację instytucja będzie nam odpowiadać. W takim przypadku nie należy nic wpisywać podczas wypełniania naszego formularza pit 37 czy pit 38 warto sprawdzić.

Kiedy będziesz zdania, że opublikowane w tym artykule informacje są godne uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku ewidencja wyposażenia. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Jest to wygodne, ponieważ mamy wtedy pewność, iż numer KRS będzie prawidłowy. Jeżeli jednak pragniemy samemu odnaleźć fundację, którą wesprzemy, to trzeba znaleźć program pit bez KRS. Warto zatem pamiętać, że jeżeli ściągamy darmowy program do wypełniania pit, to czasem KRS będzie już wstukany.


Można również poszukać w sieci programu z takim numerem KRS, jaki nam odpowiada.
Wystarczy zajrzeć do Internetu, na rozmaite fora oraz poczytać komentarze użytkowników, którzy również rozmyślają, jaki program wybrać. Cokolwiek zdecydujemy, z pewnością nasz 1% komuś się przyda.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 10:18:41
Tagi: Internet, sieci, komfort, gra, KRS